MINI OPTI CAMP 21´


Vzhledem k tomu, že soustředění mládeže, které pořádá v letošním roce JMJ Staré Splavy nepočítalo s  těmi nejmenšími, rozhodla se skupina jachtařských nadšenců, rodičů, dědečků a babiček uspořádat mini kemp pro úplné začátečníky formou příměstského tábora.
Zúčastnilo se ho šestnáct dětí z JMJ Staré Splavy, YC Česká Lípa, Doksy a Lovosice ve věku od 5 let do 15 let.
Děti byly rozděleny do tří skupin. První dvě skupiny byly úplní začátečníci, kteří si do Optimista sedli poprvé. To byly ti nejmenší. Třetí skupinou byli již zkušení závodníci (mimochodem, dva z nich se zúčastnili úspěšně letošního mistrovství světa), kteří se osvědčili jako zdatní asistenti trenérů a vzory pro ty malé.
Soustředění bylo zaměřené na základní seznámení se s lodí, ovládání lodě a nakonec samostatné plachtění. Nebylo zapomenuto ani na péči o lodě a vzájemnou kamarádskou pomoc.
Velké díky, za obrovskou trpělivost, patří trenérům Michaelu Maierovi, Romanu Babickému,Tomáši Kramářovi, Tereze Šťastné, Martinu Ulrichovi, celému podpůrnému týmu a zároveň personálu restaurace V Jachtklubu.
A co napsat na závěr? No přeci, že se to dětem moc líbilo a my všichni se moc těšíme na pokračování, které bude v měsíci srpnu ve stejném složení.

Ve Starých Splavech 17. 7. 2021
L &L Mendíkovi

Příspěvek byl publikován v rubrice Pro členy, Společenské události, Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: MINI OPTI CAMP 21´

  1. Josef Mareček napsal:

    Není úplně pravda, že soustředění které pořádá JMJ nepočítá s těmi nejmenšími, i na tomto soustředění jsou úplní začátečníci, ale v mnohem menším počtu. Pravdou je, že svým zaměřením je spíše cíleno na děti, které mají už první seznámení s lodí za sebou. Díky za to, že jste se těm nejmenším věnovali.

    Josef Mareček

Komentáře nejsou povoleny.