2.4mR – zpráva z Mistrovství Bavorska

Daniel Bína se ve dnech 18.-21. září zúčastnil otevřeného Mistrovství Bavorska.


Jako již tradičně, v polovině září na nás čekalo otevřené Mistrovství Bavorska – Prien City Cup. A jako vždy, perfektní organizace, neuvěřitelně přátelské prostředí, a opět, tradičně slabý vítr nestálého směru.
Přes termínovou kolizi s mezinárodním mistrovstvím Nizozemí, které odčerpalo část flotily, se na startu sešla flotila 17ti lodí. Bohužel, čest české flotily jsem hájil osamocen.
První den nás vítalo jasné slunné počasí s excelentním výhledem na Alpy. Přes varování před fénem, který měl překonat horské hřbety, se vítr nekonal. Nakonec se “upatlala” jedna rozjížďka ve větru nejasného směru, v poryvech dosahujícího 2 uzlů. Nejasný průběh byl ukončen nejasným zkrácením. Místní, mnohonásobný šampión Christian Bodler se skvěle zorientoval, našel stoupavý pruh a zvítězil s neuvěřitelným náskokem. V boji o druhé místo podlehl Lutz-Christian Schroder Detlefu Muller-Bolingovi. Já uvízl v bezvětří a dojel na 6.místě.
Druhý den vypadal jako přesná kopie dne prvého. Po desáté hodině jsme vyjeli na vodu a prosili boha jezera o alespoň nějaký vítr. Modlitby byly vyslyšeny, a o jedenácté hodině přišel severní vítr o síle 6-10 uzlů, který vydržel až do časného odpoledne. Po 4. rozjížďkách byla vyhlášena pauza, po hodině jsme se vrátili na vodu. Krátce po startu se vítr stočil od západu a vzápětí umřel. I přes zkrácení, naše trápení v poslední rozjížďce dne trvalo přes hodinu a půl.
Po druhém dni vedl Detlef Muller-Boling se 4 bodovým náskokem přede mnou. Za mnou s 5 bodovou ztrátou následoval Meino Nanninga.
Den poslední po bezvětrném počátku přinesl 20ti uzlovou desetiminutovku severozápadního směru. Vzápětí se vítr stočil od severovýchodu, a postupně klesl k nule. Detlef s dojezdy 1. a 3. jasně upevnil své vedení. Já se dvěma dojezdy na 4. místě sice o bod upevnil své druhé místo, nicméně útok na vedení v proměnlivých podmínkách nevyšel. Třetí pozici nakonec po boji s Meinem vyválčil Christian Bodler.
Ve složitých podmínkách, na staré lodi a plachtách, (můj závodní materiál se stále vrací z Halifaxu, kde bylo Mistrovství světa) jsem odvedl velmi dobrý výkon. Bohužel jsem se musel sklonit před Detlefem, který předvedl vyrovnaný výkon bez výrazných výkyvů – Gratuluji 🙂

Daniel Bína

Kompletní výsledky

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.