Aktuální podmínky provozu JMJ v souvislosti s opatřeními pro zamezení šíření koronaviru

Dne 6.4.2020 vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření č. 395 ve kterém upravuje mimo jiného i možnosti individuálních sportovních aktivit na venkovních sportovištích. Výjimkou se v něm umožňuje cesta za individuálním sportováním i samotné sportování, nicméně za dodržení dalších podmínek. Našeho sportu a chování v areálu Jachtklubu se týkají následující podmínky:

1)       Mimo provádění individuálního sportu je nadále nutné nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének – v našem případě lze odložit roušku bezprostředně před výjezdem na vodu a nenosit jí po dobu tréninku na lodi. Na lodi zároveň nesmí jet více než dvě osoby s výjimkou členů domácnosti. Ochranu dýchacích cest je tak nutné mít nasazenou po celou dobu pobytu v areálu JMJ.

2)      V celém areálu JMJ stejně jako na veřejných místech nadále platí omezení pobývat nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry.

3)       Nelze využívat související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, ve kterých by nebyly plněny shora uvedené podmínky. WC je možné v areálu využívat, samozřejmě maximálně při dodržení max. 2 osob ve stejný čas a dodržování přísných hygienických opatření.

 

V případě, že se chystáte do areálu JMJ, poprosím vás o důsledné dodržování výše uvedených podmínek tak, abychom předcházeli šíření viru a zároveň abychom nedávali příčinu k sankcím nebo případnému uzavření celého areálu dohlížejícími orgány. Výše uvedené podmínky byly převzaty z aktuálního právního rozboru současné legislativy a nařízeních zpracovaného Českou unií sportu. Zejména vás poprosím o nošení ochranných prostředků dýchacích cest po celou dobu na břehu včetně přípravy lodě a hlavně omezení kontaktu s ostatními kolegy v areálu. Chápu, že to může být po dlouhé zimě náročné, ale musíme to dodržovat.

Ani v současných podmínkách a aktuálním zmírnění opatření nemůžeme uskutečnit brigádu pro osazení ježků a úklid areálu. Jakmile to bude možné, budeme vás o plánovaných pracích informovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.