DN – Pohár Máchova Jezera, Cena Oldy vintišky

Ve dnech 14.15.2.2015 se nad námi příroda konečně slitovala a umožnila nám uspořádat první dva pohárové závody letošní sezony. Poprvé se naše flotila vydala na Jesenici. Místní hlásili led jako sklo o tloušťce cca 9cm. V sobotu ráno jsme s potěšením zjistili, že měli pravdu. I když po chvíli ježdění jsme se přesvědčili, že ne všude je led dostatečně silný. Úděl plaváčka si na sebe vzal již tradičně Roman ,,Krasin,, Roček, když se pro nás všechny obětoval a propadl se na tenkém ledě a tím nám ukázal kam nemáme jezdit:). Tímto Romanovi všichni děkujeme. 🙂 Naštěstí se nic vážného nestalo, Roman loď vyprostil z vody dostal se na bezpečný led, převlékl se do suchého a pokračoval v závodění.
V sobotu se teplota pohybovala okolo nuly, foukal mírný vítr o síle cca 2-5m/s, ale i přes poměrně slabý vítr se na hladkém ledu dosahovalo slušných rychlostí okolo 70km/h. Podařilo se nám odjet 5 rozjížděk. Ve všech rozjížďkách dominoval Martin Vacula a stal se i vítězem Poháru Máchova jezera, který se nám opět nepodařilo odjet na Mácháči. Druhý skončil Vašek Hendrych a třetí Libor Vacula.
V neděli byly podmínky téměř totožné, jen možná bylo o něco tepleji. Vítr opět kolísal mezi 2-5m/s. Odjeli jsme 4 rozjížďky a další pohárový závod Cenu Oldy Vintišky vyhrál opět Martin Vacula na druhém místě skončil Roman ,,Krasin,, Roček a třetí Vašek Hendrych.
V závěru bych za nás za všechny chtěl poděkovat Petrovi Žehrovi, který nám vytvořil příjemné zázemí v ,,Surfáči,, a samozřejmě pravděpodobně nejmladšímu rozhodčímu na světě Jirkovi Vaculovi.:)Díky.

Kompletní výsledky:

Pohár Máchova Jezera
Cena Oldy Vintišky

Foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.