Jak jsme jezdili pod Alpami, aneb zpráva z Mezinárodního Mistrovství Rakouska


8.- 10. září se konala v malebném městečku Gmunden “Vision Integration Regatta”, která byla zároveň mezinárodním mistrovstvím Rakouska. Startovní listina se pyšnila účastí Svena Reigena, 11 z paralympijských her v Riu. Z nehendicapovaných Christiana Bodlera a Petra Čermáka.
Česku flotilu zastupovala Jitka Burianová, já, Petr Čermák a Jirka Bartoň. Po příjezdu jsme sledovali společný tréning rakouské a německé flotily. S úžasem jsme hleděli na horu Traunstein, spadajíci stěnou vysokou 1300 metrů přímo do jezera. A na jejím úpatí se měla konat regata.
První tréning potvrdil předpoklady, vítr točící se okolo hory, nezvyklý charakter vln, rychle se zvedajících na jezeře hlubokém téměř 200 metrů. Také jsme zaregistrovali mírný proud v severní části jezera, kde vytéká řeka Traun.

… a v pátek jsme odstartovali do 10 uzlového větru. Jezdilo se v severním cípu jezera. Podařilo se mi vychytat start a poté změnu přiházející z východu. Výsledkem byl pohodlný náskok a první vítězství. Za mnou dojel Sven, Petr dal 5, Jitka 16 a Jirka 17. V druhé rozjížďce jsem zopakoval výkon z té první, jen na patách mi dojel Petr. Jirka 16, Jitka 18. I ve třetí to vypadalo na hattrick, ale ve slábnoucím větru Petr zajel velmi dobře a s poryvem mne v cíli předjel. Jirka 15, Jitka 18. Poslední rozjížďka dne se uskutečnila v umírajících zbytcích větru. Udělal jsem si výlet na pravé křídlo a byl potrestán. Bohužel tam se mnou zakysal i Petr. Vyhrál Sven, Petr 4, já 5, Jirka 16, Jitka 17.
V sobotu jsme dlouho čekali na vítr. Nejprv na břehu, pak na vodě. Přišlo nádherných 12 uzlů. Jak rychle přišli, tak odešli. V slábnoucím větru Sven prokázal znalost místních podmínek a dal nám kotel. Já 2, Petr 4, Jirka 16, Jitka 17. Pokus uspořádat další rozjížďku skončil na 90° změně, která se protáhla okolo masivu Traunstseinu, a udělala z rozjížďky kolotoč. Byť jsem s Christianem s přehledem vedl, uvítal jsem její zrušení.
Ještě se čekalo 3 hodiny, ale vítr se točil takovým způsobem. že neumožnil postavit trať. Mno a to byl konec. Jelikož všechny nedělní předpovědi slibovali silný déšť a žádný vítr, závod byl po dohodě všech zúčastněných ukončen.
Takže nakonec Češi vypálili “habsburský” rybník 🙂
1. Daniel Bína (CZE)
2. Sven Reiger (AUT)
3. Petr Čermák (CZE)
….
17. Jiří Bartoň (CZE)
18. Jitka Burianová (CZE)

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.