Jarní Premiéra I.

Ve dnech 10.5.-11.5. se na vodní nádrži Rozkoš jel letošní první pohárový závod s koeficintem 4 pro lodní třídu Optimist. Závod byl současně i pohárem pro lodní třídu Evropa. Celkem se závodu zúčastnilo 66 Optimistů a 18 Evrop. V závodě samozřejmě nechyběli ani Optíci z JMJ, kteří vyrazili společně s Optimisty ze sousedního českolipského jachtklubu. Z našich nejmenších pod vedením trenéra Martina Vaculy vyrazili na Rozkoš poměřit síly s ostatními Andy Lawson jr. a Jirka Vacula. Ze sousedního jachtklubu se závodu zúčastnili Terezka Hudáková a Jakub Václavík.
Pro některé to byl první start na Rozkoši a proto vyrazil celý mácháčnický tým na místo závodu už v pátek ráno a páteční den využili k tréningu. Tréning se vyplatil, protože celý závod se jel ve velmi náročných podmínkách. V sobotu se odjelo v silném větru 6-9 m/s 5 rozjížděk a závodníci strávili na vodě dle slov trenéra bezmála 7 hodin. V neděli se potom ve stejně náročných podmínkách odjeli ještě další tři rozjížďky.
Nejlépe se z mácháničckého týmu dařilo Terezce Hudákové. Jednu z rozjížděk se jí podařilo vyhrát a většinu zbylých rozjížděk zajížděla až na pár výjimek do 10. místa. Celkově Tereza skončila na krásném 6. místě. Ze závodníků hájících barvy našeho jachtklubu se nejlépe dařilo Andymu, který skončil na 32. místě. Jakub Václavík skončil na 44. místě a Jiří Vacula skončil na konečném 48. místě. Jirka měl trochu smůlu v poslední rozjížďce, když statečně bojoval na startu až z toho bylo OCS. To bohužel Jirku stálo lepší umístění.
Na všech závodnících je vidět velké zlepšení. Náročné podmínky přestávají být problémem a daří se jim dojíždět všechny rozjížďky. Další prověrkou nejen pro Optimisty bude Memoriál Bruno Hámy, který se jede hned následující víkend na Máchově Jezeře

Kompletní výsledky závodu

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.