Mácháčské finále RS Feva

RSF3 O víkendu na konci září náš Jachtklub pořádal vůbec první závod juniorské lodní třídy RS Feva na Mácháči. Jedná se o zajímavou lodní třídu pro děti a juniory, rychle se v Čechách rozvíjí a navíc má zájem se ukázat na nových vodách. Na startu se sešlo celkem 20 posádek, byl to poslední pohárový závod letošní sezony.

Jako pořadatelé jsme k závodu přistupovali s mírnými obavami – děti takhle pozdě na podzim, to může být drsnější. Naštěstí se k závodu postavila pozitivně i mácháčská jezerní královna a přinesla na celý víkend teplo, slunce a vítr. Děcka byla v pohodě zabalená do sucháčů, asi čekala drsnější podmínky, takže nikdo neměl sebemenší problém. Ráno při přihláškách byla pro závodníky a trenéry připravena V Jachtklubu snídaně a po jedenácté se vyrazilo na vodu. Vítr příjemný JV kolem šesti m/s, během dne chvílemi trochu zesiloval a tak si děcka užila. Početná flotila záchranných a doprovodných člunů měla sice sem tam nějakou práci, ale závodníci ukázali, že mají na konci sezony loď většinou pevně pod kontrolou. Českými suverény jsou letos sourozenci Dobří, ani na Mácháči nenechali od první rozjížďky nikoho na pochybách, že i sem přijeli vyhrát. Za nimi bojovali další posádky z Plzně, ČYKu a brněnských Lodních sportů. Čtyři nonstop rozjížďky se díky rozhodčímu Láďovi Martincovi a vrchnímu staviteli tratě Babanovi podařilo zvládnout do třetí hodiny. Společnou večeři i se zákuskem na závěr si všichni za výkon zasloužili.
V neděli panovaly od rána podobné podmínky, jen vítr už nebyl tolik silný. Takže opět snídaně v klubu a hurá na vodu. Od deseti do dvanácti se zvládly další dvě pěkné rozjížďky a pak už začal vítr ztrácet dech. Polevil, stáčel se z příjemného JV na J a vlastně nemělo smysl trápit ani jeho, ani závodníky a závod byl s kvalitními šesti rozjížďkami ukončen. Na stupních vítězů byly dekorovány tři nejlepší posádky celkově, dále pak mezi dívkami a dorostenci do 13 let. Dle reakcí závodníků i doprovodu se závod vydařil na břehu i na vodě, tak třeba Fevy u nás přivítáme častěji. A někdy možná i s naší vlastní JMJ posádkou. Dorostu nám roste dost. Na záchranný člun se podařilo přilákat i naší excelentní fotografku Páju Marečkovou, fotky dokazují, že si všichni Mácháče užili. Díky za ně.

Fotogalerie:

https://www.facebook.com/pg/PAYA.photo/photos/?tab=album&album_id=1298247746987465

Výsledky:

  1. Dobrý Jakub, Dobrá Tereza – Loko Plzeň
  2. Viták František, Cibulka Vojtěch – Jachetní klub Plzeň
  3. Hlaváček Matouš, Kaltounková Klára – Český Yacht Klub

Kompletní výsledky zde:

http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=171719&detail=26616&clen=1401-439&sezona=2017&lod_t=45&nazev_lt=RS%20Feva

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.