MČR ILCA 4.7, ILCA – Nové Mlýny


Ve dnech 26 – 28.9.2020 se na Nových Mlýnech konalo mistrovství České republiky pro lodní třídy ILCA 4.7, ILCA a Evropa. Současně se tu konalo mistrovství České republiky lodních tříd Cadet, Rs Feva a Rs 500 a pohárový závod pro lodní třídu Finn. Krátce po našem večerním příjezdu v pátek začalo pršet jako z konve a neustalo tak až do sobotního večera. V sobotu vítr začal zesilovat už ráno a okolo 9 hodiny se ustálil na 7-12 m/s. Účast závodníků ve všech lodních třídách byla hojná, jelikož celá louka v YS Dyje byla pokryta stany, karavany, obytnými auty a loděmi.

První start se uskutečnil v sobotu ráno. Ten většina závodníků stihla na poslední chvíli, díky opravdu velké vzdálenosti startovní čáry od jachtkubu, která byla až na druhé straně nádrže. Větru stále přibývalo a v tom největším se startovalo a jezdilo. Vítr ve většině sobotních rozjížděk, kdy se lodě převraceli velice často, stále zesiloval a pro mnohé závodníky to byla i dobrá zkouška jejich fyzické vybavenosti. První den jsme za silného větru odjeli 4 rozjížďky. V kategorii Laser 4.7 dnes tedy už Ilca 4.7 dominovala Klára Himellová, ale v těsné blízkosti za ní byl vždy náš svěřenec Jiří Vacula. Dobře si vedl i Adam Povolný. V kategorii ILCA Andrew Lawson dojel na 18. místě. Ve Finnech pak Martin Vacula po prvním dni skončil na 8. místě. Po těžkém dni silného větru a deště se všichni těšili, až se dostanou do tepla a začnou s přípravou na další den. Bohužel neděle větrná nebyla a i přes odpolední pokus byly rozjížďky zrušeny a všichni se museli po 4 hodinách na vodě vrátit na břeh a doufat, že v pondělí se na vodě rozhodne. Bohužel se tak nestalo, a tak nám pouze sobotní rozjížďky přinesly finální žebříček a tedy i konečné rozuzlení víkendu.

Náš klub měl co slavit a jméno našeho klubu JMJ Staré Splavy bylo ve vyhlášeních slyšet hned několikrát. Tak především to bylo 2. místo v závodě ILCA 4,7 mistrovství České republiky pro Jiřího Vaculu a 8. místo pro Adama Povolného, celkově 2. místo v kategorii žáků. Andrew Lawson si pak mezi dorostenci v kategorii ILCA vyjel 3. místo, Zdeněk Vysloužil na své premiéře v této kategorii obsadil mezi dorostenci 5. místo . Naši svěřenci se na stupně vítězů opět vrátili a to v okamžiku vyhlašování pohárových umístění za r. 2020. V celkovém umístěni ve třídě ILCA Radial obsadil Andy Lawson 2. místo, mezi dorostenci pak místo 1., Jiří Vacula místo 3. Adam Povolný ve třídě ILCA 4,7 skončil celkově na 3.místě. Mezi Finnaři – celkově 8. místo si vyjel Martin Vacula (v nedělní rozjížďce točil poslední bójku na druhém místě a doufal v celkově páté místo. Rozjížďka ale byla pro nedostatek větru ale zrušena), 17. místo pak patří Vladimíru Zbořilovi.
Byl to sice deštivý a chladný víkend, ale pro náš klub velmi úspěšný.

kompletní výsledky ILCA, ILCA 4.7

výsledky Finn

Michal Povolný a Martin Vacula

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.