MČR Pirát 2014

Ve dnech 28.6.-30.6.2014 náš jachktlub pořádal MČR v lodní třídě Pirát. Závodu se zúčastnilo bohužel pouze 13 českých lodí. Závodníci z Německa a Rakouska tentokrát nedorazili a MČR se tak muselo obejít bez zahraniční účasti.
Start první sobotní rozjížďky byl naplánován na 11:30. Kvůli slabému větru byl první start odložen a na vodu se šlo v odpoledních hodinách. Foukal nestálý jihozápadní vítr, který často měnil směr i sílu. Od občasného bezvětří až po poryvy o síle cca 5 m/s. V sobotu se podařilo odjet pouze dvě rozjížďky, z nichž jedna byla na hranici regulérnosti. V sobotu večer se podávala společná večeře, která plynule přešla v příjemný večírek. V klubovně JMJ se sešla spousta současných pirátníků i těch, kteří už pověsili sekyrky na hřebík, hrálo se na kytary, popíjelo a panovalo všeobecné veselí:). V neděli již foukal stálejší jižní vítr o síle cca 3-6 m/s. Podařilo se odjet 4 rozjížďky v nichž nikdo výrazně nedominoval a tak pořadí na prvních místech bylo zamotané. Po druhém dni byl na prvním místě s náskokem dvou bodů Pepa Rybáček se Zdeňkem Richterem z Doks a následováni byli na druhém místě Michalem Tobolkou a Petrem Gardavským a na 3. místě bratry Sivými, kteří měli shodně 12 bodů. Na 4. místě byla nejlepší posádka z JMJ Martin Vacula s Pavlem Mouchou. Sobotní vyrovnané výsledky slibovaly dramatický závěr závodu v posledních třech nedělních rozjížďkách. Po nedělních rozjížďkách, v kterých nebyla nouze o dramatické souboje na prvních příčkách, se posádce Rybáček Richter nepodařilo uhájit první místo. Na prvním místě tedy nakonec skončila a mistry ČR pro rok 2014 se stala posádka Sivý Josef, Sivý Dalibor (oba JO Slavoj Hluboká nad Vltavou), druzí skončili Josef Rybáček se Zdeňnkem Richterem (YC Doksy) a na třetím místě skončila posádka Michal Tobolka s Petrem Gardavským (TJ Jiskra Třeboň). Nejlepší posádkou z JMJ byla posádka Martin Vacula, Pavel Moucha (JMJ, YC Doksy), kteří uhájili 4. místo. Závodu se zúčastnilo i 5 dřevěných lodí, které mezi sebou sváděli neméně zajímavé souboje. První z dřevěnek skončila posádka Pavel Beneš, Jana Lončáková (YC DIM Bezdrev, JMJ) na druhém místě skončila posádka Mareček Josef, Mareš Jan (JMJ,TJ Jiskra Třeboň) a na třetím místě Grill Milan, Valenta Marek (oba TJ Jiskra Třebon).
Za tři dny se podařilo odjet všech 9 naplánovaných rozjížďek, závod proběhl bez sebemenších problémů jak na vodě tak na břehu. Větru bylo sice méně než bychom si přáli, ale v závěru lze říci, že se v JMJ podařilo uspořádat kvalitní závod, na který budeme rádi vzpomínat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.