Memoriál Bruno Hámy

Maty ZbořilUplynulý víkend (12.-13. 5. 2018), za krásného slunečného počasí proběhl na Máchově jezeře tradiční jachtařský závod Memoriál Bruno Hámy, pořádaný YC Doksy. V sobotu se čekalo na vítr trochu déle a tak si to čekání, naši závodníci pod vedením trenéra Martina Vaculy, zkrátili výběhem na kopec Šroubený.

Ve 14 hodin začalo foukat a tak se stihly odjet dvě rozjížďky a přesto, že se druhá rozjížďka dokončovala v bouřce všichni závodníci se s tím popasovali se ctí, nikdo se nezranil a ani nepoškodil loď. V neděli jsme se probudili do krásného slunečného dne a vyhlíželi avizovaný vítr. A on opravdu přišel. Plynule foukalo přes celé jezero krásných 8 m/s a odjeli se tři rozjížďky.

Stupně vítezů - Optimist
Stupně vítezů – Optimist
zleva: 3. Hartig Bartoloměj, 2. Zbořil Matyáš, 1. Povolný Adam

Náš jacht klub měl zastoupení ve třídě Optimist, Laser 47, a třídě Finn. Ve třídě Optimist za náš klub jeli Adam Povolný a Matyáš Zbořil. Adam si počínal naprosto suveréně a jak již po několikáté v této sezoně na Máchově jezeru s přehledem zvítězil. Náš druhý borec Maty, musel o své umístění bojovat až dokonce a k naší velké radosti byl v celkovém hodnocení na druhém místě.

Ve třídě Laser 47 se o první a druhé místo porvali naši závodníci Zdeněk Vysloužil a Jirka Vacula. Vítězství nakonec vybojoval Zdenda. Ve třídě Finn reprezentoval náš jachtklub Vláďa Zbořil, který nakonec, v tomto nadmíru vydařeném počasí jako dělaném pro jachting, obsadil osmé místo.

Celkové výsledky závodu jsou dostupné na stránkách ČSJ – Memoriál Bruno Hámy.

Shrnuto, podtrženo, prožili jsme dva krásné dny skvělého jachtingu. Děkujeme YC Doksy za skvělou organizaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.