Memoriál Ing. Böhma

Ve dnech 29.5.-30.5. JMJ pořádal tradiční závod Memoriál Ing. Böhma. Závod byl vypsán pro lodní třídy Finn (4 lodě), Star (8 lodí), 420 (7 lodí) a Optimist (38 lodí). Může nás těšit, že jsme měli zastoupení ve všech lodních třídách.
Nejlépe z optimistů dopadl Matyáš Zbořil, který obsadil konečné 14. místo. Další z našich zástupců mezi nejmladšími jachtaři skončili následovně 19. Tomáš Chlumský, 22. Jakub Povolný, 24. Tereza Chlumská, 26. Barbora Čížková, 27. Bartoloměj Bert, 33. Zuzana Čížková a na 38 místě Ela Berntová. Je skvělé vidět takto hojnou účast z našeho klubu mezi nejmladšími jachtaři.
v lodní třídě 420 vybojovali 4. místo Bratři Ptáčníkové. Pro tuto lodní třídu to byl zároveň jeden ze závodů Českého poháru, a myslím že 4. místo je dobrá výchozí pozice do dalších závodů.
Lodní třídu Star ovládla posádka Michael Maier s Jakubem Václavíkem, když se jim podařilo vyhrát 5 ze šesti odjetých rozjížděk.
V lodní třídě Finn jsme měli zastoupení v podobě Vladimíra Zbořila kterému se podařilo vybojovat 3. místo.
Na závěr bych chtěl pogratulovat všem našim závodníkům ke skvělým výsledkům a zároveň poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci závodu včetně Dokského jachtklubu, který nám vypomohl s nedostatečnou kapacitou na břehu a umožnili tak uspořádat kvalitní závod pro celkem 56 lodí. Věřím, že si to všichni zúčastnění užili, na vodě i na břehu. Doufejme, že příští rok bude účast minimálně taková jako letos.

Kompletní výsledky

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech, Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.