Mistrovství ČR lodní třídy Star

 

V neděli 26.8. byl zakončen závod o mistra České republiky v lodní třídě Star. Více než suverénním způsobem si ho vydobyla posádka Michael Maier – Patrik Deutscher, vyhrála všech osm rozjížděk. 

 

Po tři dny se závodilo ve slunečném počasí a příjemném větru od osmi do čtrnácti uzlů. Sledovat souboje deseti plachetnic této třídy, byl skutečně impozantní pohled. Michael Maier se svým kosatníkem nedali příležitost vyniknout nikomu ze svých soupeřů ani v jediné rozjížďce. I když už se někdo držel v průběžném vedení, do cíle to nikdy nedovezl. Od prvního dne se tak bojovalo pouze o druhé místo. To až v poslední rozjížďce vybojoval Roman Babický s Davidem Jenšíkem. O dva body tak porazil Ivana Rameše s kosatníkem Alanem Lorenzem. Spousta fanoušků a sympatické výkony vynesly (obvyklého) smolaře závodu Johana Hirnšála se Zbyňkem Zankerem na bramborovou příčku. Vinou vleklých a záludných technických problémů nedojeli ani jednu ze tří rozjížděk úvodního dne. Ani tři dvojky v dalších pěti rozjížďkách nedokázaly přinést lesklejší medaili.

Vlajku našeho klubu hájil pouze jediný závodník a to přímo předseda Láďa Mendík. Vzhledem k atletickým postavám obou borců této posádky (závodil s kormidelníkem Zdeňkem Kacálkem) ztráceli rychlost zejména v silnějším větru. Nakonec jim patřila celková osmá pozice.

V naší klubovně se odehrávala neméně důležitá  společenská část závodu. Ten byl vypsán od pátku do neděle a tak tentokrát dva náročné večery prověřily připravenost a vytrvalost všech závodníků. Jako nestranný pozorovatel a divák musím uznat, že se závod navýsost vydařil.

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.