Mistrovství Světa Handicapovaných jachtařů 2021 v lodní třídě 2.4mR


Zpráva od Daniela Bíny z MS 2.4mR
Ve dnech 25.- 29. září se konal ve Warnemünde 2.4mR GER Gold-Cup, který byl zároveň Mistrovstvím světa handicapovaných jachtařů 2021 v lodní třídě 2.4mR.
Díky pandemii COVID19 se MS konalo v náhradním termínu v německém Warnemünde, a komplikovaná situace se promítla i do výrazně nižší účasti, než bývá zvykem. Na startu se sešlo 32 lodí ze dvou kontinentů, z toho 16 v hendikepované flotile. Na druhou stranu, ze světové špičky(z doby před Covidové) chyběl pouze Dee Smith (USA) a Damien Seguin (FRA). Marko Dahlberg (FIN) ve zdravé flotile.

První den se konal ve znamení slabého, nestálého větru, víceméně jihovýchodního směru, který těžce mixoval pořadí. Já s vyrovnanými dojezdy 7, 5, 9 obsadil 2 v pořadí hendikepovaných, 5 celkově.
Den druhý kopíroval podmínka den předchozí. Vyjeli jsme ráno do krásných 12 uzlů jižního směru. Vítr bohužel v průběhu dne umíral a poslední rozjížďku jsme dojeli na ušmudlabých 4 uzlech. Po zajeté devítce, jsem byl příliš agresivní na startu, za což jsem byl odměněn BDF(diskvalifikací). V poslední rozjížďce dne jsem po nepovedeném startu vybojoval 8 místo. Celkově to dalo hendikepované 3 místo a 8 v celkovém pořadí.
Na den třetí předpověď slibovala vítr severní vítr, a tudíž vlny. Bohužel vítr se konal v noci, vlny zůstaly. Takže plácaná v metrových vlnách a 10 uzlovém větru, který v průběhu dne klesl téměř k nule. A já se trápil s dojezdy 10, 17, 10 , a obsadil 4 místo, 8 v celkovém pořadí.
Na závěr se vrátil vítr jižního směru o síle do 10 uzlů. Po povedeném startu jsem dal za 2. V další rozjížďce jsem se držel na 5 místě, bohužel na posledním zaďáku vítr umřel a opět přišel. Čerstvě rozjetá flotila mne převálcovala, což znamenalo propad o 7 míst.

Takže na závěr:
Ve flotile malé, leč nebývale kvalitní, Mistrovství Světa Para skončilo s následujícím pořadí:
1. Heiko Kroeger (GER)
2. Antonio Squizzato (ITA)
3. Fia Fjelddahl (SWE)
4. Daniel Bína (CZE)

Celkové pořadí (open):
1. Heiko Kroeger (GER)
2. Megan Pascoe (GBR)
3. Hans Asklund (SWE)

7. Daniel Bína (CZE)

Celkové výsledky: https://www.manage2sail.com/en-US/event/24mrGoldCup2021#!/results?classId=24mR

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.