Modrá vlajka Máchova jezera 10.-11.9.2016

Modrá vlajka Máchova jezera
Modrá byla nejen vlajka, ale i nebe nad Mácháčem. Krásné počasí přivítalo závodníky čtyř tříd (Fireball, Pirát, Star, Optimist), kteří vytrvale doufali, že předpověď minimálního větru nebude pravdivá. Prozradím už teď, že předpověď vyšla beze zbytku…
I když první den se dva asistenti rozhodčího při třetí kontrole podmínek na jezeře vrátili s optimistickou zprávou o chvílemi až 4 m/s východním větru. Tak se šlo na vodu (co taky dělat jiného v tom parnu). Po úpěnlivé snaze postavit trať tak, aby alespoň na chvíli odpovídala neustále se stáčejícímu větru, byla odstartována jedna rozjížďka. To už vítr foukal od severu a postupně chřadl a chřadl… až do přerušení. V následující hodině čekání se vítr stočil přes sever k jihu, stále se slabými až mizivými hodnotami pod 1m/s, které vedly ke společné idyle na Máchově jezeře (viz foto), i když kvůli tomu závodníci a závodnice nepřijeli.
Druhý den opět došlo na cimrmanovský prvek očekávání – a pochopitelně i následného tušeného zklamání, vítr nebyl, a závěrečný nástup tak byl ústy předsedy klubu Ládi Mendíka poděkováním za trpělivost i toleranci, a hlavně pozvánkou na příští rok, kdy snad bude foukat více a lépe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech, Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.