NEBEL-Beil, Güstrow, Německo

Ve dnech 14.-15. 10. 2012 se vydali 3 pirátnické posádky závodit do německého Güstrow na jezero Inselsee. Po dlouhé deštivé cestě jsme byli přivítání v tamním malebném jachtklubu našimi německými přáteli, kteří jezdí již dlouhá léta závodit na Mácháč na Grand Prix Bohemia. Ubytování jsme měli v malém rybářském domku přímo na břehu jezera. Po pár uvítacích drincích jsme se vydali do peřin a do spacáků nabrat síly na následující den, na který byl hlášen silný vítr.

Sobotní ráno bylo k naší radosti slunečné a větrné. Po vydatné snídani jsme ustrojili lodě a po krátkém zahajovacím ceremoniálu jsme vyjeli na vodu. Větrná předpověď vyšla na 100%. Foukal čerství vítr o síle cca 8-10 m/s který v průběhu dne slábnul. Závod byl vypsán na čtyři rozjížďky. V sobotu se odjeli 3 krásné dlouhé rozjížďky za ideálních jachtařských podmínek.

Po sobotním zápolení na vodě na nás na břehu již čekal naražený sud se zlatavým mokem a  něco k snědku. Naše výprava samozřejmě nepřijela s prázdnou a náš prezent v podobě dvou sudů piva odstartoval příjemnou večerní zábavu při které nebyla nouze o pití ani o jídlo:).

V neděli ráno opět krásně foukalo a tak se bez problémů odjela poslední plánovaná rozjížďka. Poté následovalo slavnostní vyhlášení výsledků ze kterého si odnesla téměř každá posádka nějakou cenu.  A jak dopadli české posádky? Pepa Rybáček s Vaškem Hendrychem opět potvrdili, že mají letos skvělou formu a v silné německé konkurenci vybojovali 3. místo ze 26 lodí. Martin Vacula s Pavlem Mouchou dojeli na 11. místě a Petr Harcuba s Josefem Marečkem skončili na 17. místě.

Na závěr snad už lze jen říci, že to byl po všech stránkách krásný závod a doufám, že se ho příští rok opět zúčastníme v co největším počtu.:)

Foto:

http://www.wvg1928.de/joo/index.php/bilder-nebelbeil-2012?limitstart=0

Celkové výsledky:

http://www.wvg1928.de/joo/index.php/ergebnis-nebelbeil-2012

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.