Nejmenší v JMJ


Malí jachtaři na lodích Optimist z našeho klubu si na letošní sezónu naplánovali pravidelné úterní tréninky a seznam šesti pohárových závodů se dvěma účastmi na Mistrovství ČR. Navzdory vládním restrikcím s ohledem na Covid-19 se nám podařilo uskutečňovat pravidelné tréninky i nad rámec plánování a trénovali dvakrát i třikrát v týdnu. První možný závod, kterým jsme zahájili sezónu, byl regionální pohár na Jesenici v termínu 16.-17.5.2020 a dále domácí závod Ing. Bohma 30.-31.5.2020. První Český pohár Q-7 jsme odjeli na Nových Mlýnech 6.6.-7.6.2020. V letním období jsme zvládli tři České poháry Q-7 na Velkém Dářku, Lipně, Nových Mlýnech a úspěšně absolvovali i týdenní soustředění v JMJ Staré Splavy za spolupráce klubů z našeho kraje. Do tohoto roku jsme vstupovali do tréninkové skupiny Sea U sailing v sestavě sedmi dětí z JMJ ( Terezka, Tomík, Maty, Bártík, Kubík P., Bára, Zuzka) a dále se k nám přidali tři chlapci zespřáteleného YC Doksy ( Vojta, Adam, Ondra).Dalším členem na našem pravidelném tréninku se stal Máťa Roček, reprezentující YC Neratovice. V průběhu jara a léta přestoupil Maty Zbořil na pokračující lodní třídu ILCA (Laser 4.7) a k Optimistům se přidali nováčci: Jakub Štěpánek, Ela Berntová a Vilda Veselý. Ti všichni užúspěšně absolvovali první závody ze série Českých pohárů.
Druhá polovina sezóny začala 5.-6.9.2020 předposledním pohárovým závodem na Nechranicích a o týden později prvním seznámením, v rámci série Českých pohárů, s mořskými vlnami v polském Dziwnově.
V samotném závěru sezóny jsme absolvovali Mistrovství České republiky na Lipně, kde jsme se v průběhu čtyř jachtařských dnů potýkali s rozmary končícího letního počasí a chvílemi na závodníky dokonce i sněžilo.
Od září jsme plánovali tréninky každý čtvrtek ( dle školního rozvrhu) s cílem pokračovat v přípravě mladých závodníků. Nově plánujeme rozšířit naší skupinu o děti, které ještě věkem nemohou závodit, ale rády by si osvojily základní techniku.
V rámci schválené koncepce ČSJ – rozvoje mládežnického jachtingu, chceme realizovat program Laser (nově ILCA 4.7), který je vnímán jako paralelní varianta k lodní třídě Optimist pro jachtaře do 15 let věku, kdy končí nejdynamičtěji růstová fáze. Od příštího roku se bude tato třída současně s lodní třídou Optimist účastnit všech pohárových závodů pod mým vedením.

Jsem velmi hrdý na to, že se nám daří poslední 2 roky významně rozšiřovat mládežnickou základnu v našem klubu, a díky tomu získávat nezanedbatelné finanční prostředky do rozpočtu našeho klubu.
Velké DĚKUJI tedy patří KS ČSJ, MŠMT, Libereckému kraji a Hotel Port

JOHAN

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.