Pavlovská regata

Nové Mlýny o víkendu patřily mládeži při letošním prvním pohárové závodu. Hladinu přehrady zaplnilo 14 lodí lodní třídy Laser 4.7 a 90 Optimistů. V takovém počtu již bylo potřeba přikročit k rozdělení lodí do jednotlivých skupin( fleetů) se samostatným startem a zajistit jejich spravedlivé střídání tak, aby mohli v nedělním plánovaném finále jet pohromadě opravdu ti nejlepší a plně se soustředit na lstivost svých soupeřů. Zároveň ve stříbrné skupině mohli změřit své síly ti, kteří ještě sbírají zkušenosti a síly pro budoucí závody ve zlaté skupině.
Zatím co se na většině území naší krásné země valily přívalové deště, Pavlovské stráně ohřívalo slunce a hladinu přehrady pročesával vítr stálého směru síly 8-9m/s s nárazy až 13m/s po oba dny. Dlouho nepamatuji tak skvělé jachtařské podmínky, které opravdu prověřili každého závodníka. Jedno anglické přísloví říká, že klidné moře nikdy nevychovalo dobrého námořníka. A já si myslím, že tento víkend dal všem účastníkům, co měli štěstí a mohli tam s námi být, zkušeností více než několik tréninků za sebou. Odjeli jsme šest kvalifikačních rozjížděk a tři finálové. Zároveň je třeba poděkovat nejen ALT Q, která byla připravena na nový formát závodu i díky Radimovi Vašíkovi, Marku Pavlovskému a Petru Přikrylovi , kteří v roli rozhodčích připravili plachetní směrnice nového formátu závodění, ale hlavně organizátorům YC Dyje s hlavní rozhodčí Kateřinou Nedbalcovou, kteří byli velmi vstřícní a pomáhali realizovat novinku na našich vodách.

Náš tým dorazil s devíti loděmi z naší Optimistické tréninkové skupiny Sea U sailing. Konkrétně tři kamarádi z jachtklubu Doksy a 6 z Jachtklubu Staré Splavy. A nebylo se za co stydět. Nejlépe si vedl Ondra Klíma YCD, který svými dojezdy ukázal, že jasně patří mezi už nejzkušenější a obsadil 15.místo ve zlaté skupině a tím v celkovém pořadí. Super výsledek ukázal i Tomík Chlumský, který na 29. místě ještě patří mezi zkušené a samozřejmě Maty Zbořil obhájil zlatou skupinu na 40. místě.
Za to stříbrnou skupinu kde se utkala druhá polovina startovního pole v počtu 45ti lodí jsme skoro ovládli. Nejlépe se umístil Vojta Novák na 6. místě, kdy si v poslední rozjížďce dojel pro první místo, 7.místo Terezka Chlumská, která se převrhla a sestoupila z průběžně 3.místa. 8.místo patřilo Barunce Čížkové, která ve finále dojela 6,9,10. 10.místo v pořadí této skupiny obsadila Zuzanka Čížková, která udělala velký pokrok a v těchto velmi náročných podmínkách si vedla už beze strachu. 15.tý skončil Adámek Novák také díky 7.místu v poslední rozjížďce. Dvacáté deváté místo obsadil Bártík Bernt, který v prvních dnech urval dvě rozjížďky a v neděli jednu také. V jeho případě je to v těchto větrných podmínkách obrovský úspěch, 30 kilo váhy má své limity a on ukazuje, že se nebojí je prolomit.

celkové výsledky

fotogalerie 1

fotogalerie 2

Jan Johan Hirnšal

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.