První pohárový závod RS700 na Nechranicích

O víkendu 22.-23. dubna se na Nechranicích rozjela sezóna skifových lodí RS700. V JMJ máme jednu z největších flotil u nás, čtyři aktivně závodící lodě a ještě pátou v rezervě. Na první letošní závod jsme měli vyrazit všichni čtyři. Bohužel Kamil Kotek padnul na poslední chvíli chorobou a tak náš klub reprezentovali jenom Michal Kotek, Jirka Lassig a Honza Dvořák.

Na Nechranice jsme se dorazili lehce rozpinkat už v pátek po poledni, postrojili lodě, oblékli všechno oblečení, které jsme s sebou měli a vyrazili na trénink. Vzhledem k nízkým teplotám a opakujícím se dešťům jsme byli rádi za suché obleky. Člověk se sice na lodi nemůže hýbat, ale aspoň nezmrzne. A naší jarní nemotornost jsme tak měli i na co svést. Na sobotu byla předpověď slibnější – dvojciferné teploty, žádný déšť, jen ten vítr měl být slabší do 4m/s. Slabý vítr se projevil hned na průběhu první rozjížďky. Tu suverénně vyhrál Vašek Brabec – ultralight naší flotily. Já s Jirkou jsme se společně vydali příliš na pravé křídlo a tam se úplně zasekli. Pak už se chytaly i nechytaly poryvy a v cíli z toho nebyl žádný zázrak – Michal 5, Jirka 9. Druhá rozjížďka se jela v podobných podmínkách. Oba jsme se tentokrát drželi víc na špici, já nakonec bojoval s Adamem Plhoněm o vítězství. Adam šel tvrdě do souboje na poslední bójce před cílem, já se nechal nachytat a musel točit trestnou otáčku. Na jaře je holt člověk ještě nerozkoukaný. Místo jedničky jsem tak nakonec dojel čtvrtý, Jirka kousek za mnou na šestém místě. Honza Dvořák se pohyboval těsně za desítkou. Ihned následovala třetí rozjížďka. Po předešlém prohraném souboji mě až překvapil klid a pohoda s jakou jsem do ní vyrazil, rozhodl jsem se jí konečně vyhrát a vyhrál. Jirka s Honzou si oproti tomu pár problémů našli a do cíle dorazili 13,10. Další rozjížďky nám už vítr nedovolil. V neděli bylo zase ještě o kousek hezčí počasí a vůbec žádný vítr. Počkali jsme do polodne, šance na zlepšení nebyla, tak komise rozhodla o ukončení závodu. Naši třídu RS700 tak vyhrál Adam Plhoň (7 bodů), na druhém místě se umístil Vaclav Brabec (9 bodů) a mně to nakonec vyšlo na třetí příčku (10 bodů). Jirka Lassig si poslední nepovedenou rozjížďkou hodně nepomohl a skončil tak za většinou svých obvyklých soupeřů na 10. místě. Honza Dvořák při svém druhém startu na RS700 obsadil celkové 13. místo. Pozitivní zprávou bylo to, že se k závodu přihlásilo 19 lodí RS700, počty závodníků začínají stoupat, máme dost kluků z juniorských lodních tříd a na největší závod v květnu na Nové Mlýny se chystají už i dvě děvčata. Tak snad na závody na Nových Mlýnech dorazí i vítr a s ním i spousta zábavy pro závodníky a hlavně diváky na břehu.

Za fotografie děkujeme YC Cere – zdroj facebook.com/yccere

Michal Kotek

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.