Soustředění laseristů na Lago Di Garda


Report ze soustředění a závodů laseristů na Lago Di Garda od Jirky Vaculy
Jachtařská výprava z Máchače vyrazila v neděli 25.3.2018 na Velikonoční regatu do Itálie na Lago di Garda ve složení Andy,Terezka, Jiřík, Zdenda,trenér Martin a ostatní účastníci zájezdu.
Po příjezdu jsme se ubytovali v krásných apartmánech vzdálených od jezera asi 10 km.
V pondělí po snídani jsme si nastrojili lodě a vyrazili na první trénink.Foukal silný vítr,byli jsme jak dřeva,ale ke konci už to bylo lepší.V úterý dopoledne jsme přejížděli do druhého jachťáku Malcesine,kde jsme se přihlásili na Easter regattu a vrátili jsme se do apartmánů.Tam jsme ve volných chvílích hráli pinčes a zlobili trenéra :-D.
Ve středu byl první den závodů.Bylo přihlášeno celkem 274 závodníků z celé Evropy.Závodníci byli rozděleni na dvě skupiny: 1.skupina Laser 4.7, 2.skupina Laser Radial.V laseru 4.7 bylo 147 závodníků a v laser Radial 127 závodníků.
Závodníků z České republiky bylo 11.Na laseru 4.7.závodilo 10 závodníků a 1 závodník na laseru Radial.V tento den jsme odjeli dvě rozjížďky.Foukal střední vítr,moc se nám nedařilo.Pohybovali jsme se ve středu ale i na konci pole.
Ve čtvrtek byl určený start ve 13.hodin.Odjeli jsme pouze jednu rozjížďku,protože v průběhu závodu přestalo foukat,byla hrozná mlha,nebylo vidět pomalu ani na bojku.Terka si narazila nohu a Andy měl technický problém a proto nedojeli rozjížďku.V pátek byl plánovaný start na 10.hodinu,ale vzhledem k tomu,že vůbec nefoukalo,tak byl start odložen na druhý den.V sobotu ve 12.hodin jsme vyjeli na vodu za deště,ale než jsme se sjeli na start tak přestalo foukat.Závod se zrušil a tím bohužel Easter regatta skončila.
VÝSLEDKY ZÁVODŮ LASER 4.7

113. Jiří Vacula
124. Tereza Hudáková
139. Zdeněk Vysloužil

LASER RADIAL

120. Andrew Lawson

Kompletní výsledky

P.S. Všem se nám tam moc líbilo,škoda jen ,že se neodjelo víc rozjížděk.Moc se těšíme na příští rok až zas vyrazíme na Gardu.

Zodpovědný redaktor: Jiří Vacula za asistence všech

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.