Soustředění Mácháč 2020


Ve dnech 19.7. – 26.7. se konalo v areálu JMJ Staré Splavy jachtařské soustředění mládeže. O průběhu soustředění sepsal závěrečnou zprávu hlavní organizátor soustředění Jan Hirnšal. Díky.:)

Již tradičně jsme náš jachtařský tréninkový kemp započali v neděli 19.7.2020 odpoledne ve Starých Splavech. Na místo setkání se dostavilo celkem 26 dětí, z toho 22 Optimistů (21 ALTQ) a 4 závodníci na lodi Laser 4.7. Až na jednu výjimku bylo 25 závodníků z našeho sdruženého kraje ČSJ 16-17.
Hned v počátku jsme rozdělili děti do čtyř skupin podle lodních tříd a podle výkonnosti z posledních odjetých pohárových závodů, neboť až na tři výjimky byli všichni účastníci zkušení závodníci pohybující se svými výsledky v těsné polovině republikového poháru a nebo v té lepší půli, kdy ti nejlepší atakují první desítku.
Každodenní program se skládal z:

7.30 budíček
8.00 rozcvička
8.30 Snídaně
9.00 úklid
9.30 Příprava lodí
10.00 dopolední trénink
12.00 oběd
12.30 polední klid
13.50 Odpolední trénink
17.00 návrat a hodnocení
18.00 Večeře
22.00 Večerka

Dle povětrnostních podmínek, které nebyly jachtařsky ideální, jsme program technických cvičení jachtařských dovedností kombinovali s krátkou teoretickou přípravou ( pravidla, taktika), koupáním s lodí i bez lodě a jeden den i výletem na parníku. Ve středu nás navštívil profesionální záchranář Jan Sedláček se svým projektem U vody bez nehody, který proškolil závodníky i trenéry v technikách záchrany tonoucího a seznámil děti s Desaterem bezpečného pohybu na břehu i ve vodě.
Dále jsme měli pro děti v letošním ročníku připravené hned dvě novinky.
Tou první byl originální trenažér pro lodní třídu Optimist, který nám zapůjčil jachtklub SK Štětí. Tou druhou novinkou bylo zahájení tréninku lodní třídy Laser 4.7 v rámci koncepce rozvoje ČSJ, se kterou nám pomáhal trenér 2. třídy Ivan Šenkýř.
Ve čtvrtek se pak vydařila noční jízda za Mácháčskou příšerou, která předala úkoly a na pátek poslala 4kg sladkostí za správné odpovědi. Na závěr jsme uspořádali jízdu králů kolem celého jezera a v sobotu 25.7. se připojili k neregistrovanému závodu Tour de Ostrovy.
Velké poděkování patří dobrovolníkům za zajištění akce: Hanička Hirnšal Chlumská – zdravotník, Daniel Čížek a Jan Verl – trenéři žluté skupiny, Kamil Kotek – trenér zelené skupiny, Ivan Šenkýř – trenér oranžové skupiny L47, Jan Johan Hirnšal – trenér červené skupiny.
Velké díky patří Jachtklubu SK Štětí, Jachtklubu Máchova Jezera Staré Splavy, MŠMT a Krajskému svazu jachtingu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Společenské události, Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.