Stříbro z otevřeného Mistrovství Belgie – R.Y.C.B. Antwerp City Cup

Daniel Bína Bína je ve formě a z Belgie přivezl další letošní medaili. Zde je jeho krátká správa.

Ukončení Evropské části sezóny, poslední část série Středoevropského poháru, a Otevřené Mistrovství Belgie – to vše je R.Y.C.B. Antwerp City Cup.
Osobně musím Královskému Belgickému klubu poděkovat, že mi umožnil téměř týdenní přípravu, která byla zároveň i mým posledním tréningem před odletem na kvalifikaci do Ria v australském Melbourne.
Přívětivý klub přilákal evropskou elitu lodní třídy 2.4 mR . Britská výprava byla vedena Megan Pascoe, která patří do světové hendicapované top 6 již 9 let a Ianem Stowem – Mistrem Spojeného Království pro rok 2015.
Nizozemská výprava přivezla kompletní medailovou sestavu ze svého národního šampionátu, posílenou Jana ten Hoeva – Mistra Evropy lodní třídy O Jola.
Německou ekvipu vedl Eberhard Bieberitz – Mistr Světa Finn Masters.
Českou republiku reprezentovala má maličkost, posílená Sašou Sadílkem.
Zkrátka a dobře – 21 lodí, 5 národů, 6 hendicapovaných lodí. . A asi nejsilnější sestava v historii Belgického šampionátu.
Galgenweel přichystalo komplikované podmínky, kde se v průběhu 4 dní odjelo 7 rozjížděk, vše v proměnlivém větru o síle 2-8 uzlů.
V slabším větru bezkonkurenčně poli kralovala Megan Pascoe, když přifouklo, výrazně jsem zrychlil.
V konečném součtu se tři rozjížďky stali Meganinou kořistí, ve třech rozjížďkách jsem zvítězil já, jedna vítězná rozjížďka patří Eberhardu Bieberitzovi.
V konečném počítání jsem Megan podlehl o celý jeden bod.
Tréningový plán nese na posledních regatách své ovoce, čímž děkuji mému týmu i Andre Rademakerovy za výdrž i jachtařské know how. Také prosím – držte nám palce i v Melbourne.

Celkové výsledky:

1. Megan Pascoe(GBR)
2. Daniel Bína(CZE)
3. Jan ten Hoeve(NED)

15. Alex Sadílek(CZE)

Pořadí hendicapovaných:

1. Megan Pascoe(GBR)
2. Daniel Bína(CZE)
3. Detlef Muller-Boling(GER)
4. Alex Sadílek(CZE)

Kompletní výsledky jsou zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.