Velká cena Lipna RS700

Závodní sezóna vypukla 23. a 24. dubna i pro lodní třídu RS700. Za náš klub odjeli na Lipno bojovat Michal a Kamil Kotkovi spolu s Jirkou Lassigem. Přípravu jsme rozhodně nepodcenili, na Lipno jsme dorazili ve středu večer a měli tak dva dny na ladění lodí a trénink. 

Po oba dny byl spíše slabší vítr, takže se zapletlo spoustu provázků, vymyslely se nové vychytávky a naladily ty nejlepší trimy. K tomu se po oba dny povedlo odtrénovat dvě hodiny na vodě. V pátek jsme se na baru navzájem posmívali svým spáleným čelům a nějak nemohli a hlavně nechtěli věřit předpovědi na víkend. Zima, slabý vítr a sněžení. To se bohužel potvrdilo. Předpovědi se zalekli soupeři a tak nás na Lipno dorazilo jenom osm. V sobotu se ani nepodařilo vyjet na vodu. O rozjížďku se pokoušely Fevy a ani jim to moc nejelo. RS700 potřebuje pro závod alespoň 5 uzlů, tak jsme byli odsouzeni opět na bar. Své nahromaděné endorfiny jsme alespoň částečně spálili při vyjížďce na inlinech. No a samozřejmě večer na baru. Nedělní ráno přineslo Sibiř. Nikdy jsem tam nebyl, ale takhle jinde na konci dubna být nemůže. Před snídaní jsme si dali koulovanou, potom shrabali sníh z perzeniků, abychom se dostali do lodí. Otázka co na sebe – jestli tenký neoprén, neoprénové triko, silný neoprén, nebo bundičku – měla jasnou odpověď. Venku sněžilo, takže na sebe úplně všechno. Jako ta nejdrsnější parta jachtařů jsme počkali ještě chvilku na břehu a do mrazu nechali vyrazit děti na Fevách. Ty se po jedné odjeté rozjížďce za slabého větru a sněžení vracely s drkotajícíma zubama zpátky rovnou do horké sprchy. V poledne už ale došlo i na nás. Závodní komise postavila trať v jediné lipenské zatáčce, kde zrovna foukalo. Z Přední Výtoně se na nás však přihnala taková průměrná himalájská sněhová bouře. Nic moc jsme neviděli, zato jsme tam začali postupně popadávat, čímž jsme si aspoň vysypali sníh z lodě. Udržet se na okamžitě zasněžené ploutvi a dostat se přes dno zpátky do lodě byl pro některé oříšek. Komise se pravděpodobně dokonale zbláznila (nebo nás považovala za větší drsňáky, než ve skutečnosti jsme) a odstartovala rozjížďku. Byl to boj, ale za deset minut bouře přešla, vítr lehnul a my si mohli s vyvěšenou vlajkou N opět v bezvětří oddechnout. Po kratší době se vítr zase trochu zvednul a my odjeli naši jedinou víkendovou rozjížďku. V té se Michal trochu převrátil, Kamil lehce zaparkoval před bránou a Jirka jemně utrhnul kladku na otěžích 🙂 Závod tím bohužel (toť otázka) skončil a vyrazili jsme dom. Naši závodníci tak byli klasifikováni na 4. 5. a 6. místě. Vyhrálo tradiční trio Plhoň, Křížek, Hájek.

Výsledky RS700 – 8 lodí:

1. Adam Plhoň
2. Milan Hájek
3. David Křížek
4. Kamil Kotek (JMJ)
5. Michal Kotek (JMJ)
6. Jiří Lassig (JMJ)

O víkendu 7. a 8. května se závody této atraktivní třídy pořádají u nás v klubu na Mácháči. Věřím, že vás diváky pobavíme a předvedeme nějaký ten super výsledek. Za podporu budeme náležitě vděčni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.