Alex Sadílek – Essen-Ruhr City Cup – první závod sezony 2015 ve třídě 2.4mR – Středoevropský pohár – Zpráva


Poslední víkend v březnu se konal tradiční, již 12. závod Ruhr City Cup, na Baldeneysee v Essenu-Německo.
Původně bylo přihlášeno více jak 20 závodníků z šesti států. Avšak klimatické podmínky některé závodníky odradilo a vůbec nepřijeli a nakonec i někteří z nich co přijeli tak zůstali raději na břehu. Nebylo divu, když teplota vody a vzduchu byla minimální a k tomu deštivo. Zkrátka počasí nevhodné pro závodní jachting, kdy se potřebujete soustředit na soupeře a trim lodě. Každý se spíše soustředil na to, aby neprochladl.
Závodu se zúčastnili 2 závodníci z Anglie, po jednom z USA, Belgie a Holandska, 14 závodníků z Německa a 2 z České republiky.
Účast na tomto závodě (i na dalším) jsem pojal spíše jako tréninkový a testovací- a jako přípravu na kvalifikační závod do australského Melbourne (kvalifikace na Paralympiádu). Rovněž jsem zde upravoval trim lodě – vzhledem k novému stěžni který jsem byl nucen zakoupit, protože původní se v zimě záhadným způsobem při transportu zlomil. To vše se také projevilo na výsledku, kdy jsem očekával přece jen lepší umístění, než je celkové 8. místo, těsně před Viktorem Sadílkem .
Přede mnou skončili Deltlef Mueller-Boeling, někdejší mistr Německa, Juergen Freiheit, závodník aktivní ve třídě Pirát, Fred Imhoff- účastník 2 olympiád, Stephan Giesen, místní znalec revíru a mezinárodní rozhodčí, Eberhard Bieberitz,- trenér a coach mnoha vynikající závodníků v různých lodních třídách, v Česku známý ve třídě Finn a Devoti-One. Vítězem se zaslouženě stal Steve Bulmore – rovněž velmi zkušený závodník z Anglie.
Výsledky:
1.Steve Bulmore – GBR
2.Eberhard Bieberitz – GER
3. Stephan Giesen – USA
4. Fred Imhoff – BEL

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.