Alex Sadílek – Saar-Lor-Lux Regatta 2015 – Bostalsee – neoficiální Mistrovství Sárska ve třídě 2.4mR – Zpráva


Týden po závodě v Essenu se konal v pořadí 2. závod na vodní nádrži Bostalsee v Sársku. Závod se konal přímo o Velikonočním víkendu. Podobně jako před týdnem v Essenu, někteří závodníci svou účast bohužel odřekli vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí – ranním mrazíkům a sněhovým přeháňkám.
Na startu se sešlo nakonec 15 závodníků z 5 zemí. Opět tu byli 2 Angličané a Belgičané, jeden Holanďan a dva účastníci z České republiky.
První den se odjely 2 rozjížďky v relativně přijatelném počasí středního větru. Druhý den byl pro některé závodníky katastrofální, pro velkou zimu cca 4°C a neustálý déšť se sněhem odstoupila asi 1/3 závodního pole. Zbytek těch nejhouževnatějších odjelo 4 rozjížďky non-stop. Třetí den ráno jsme z lodí škrábali námrazy z palub a sedaček, naštěstí vysvitlo slunce a odjeli jsme poslední 2 rozjížďky.
Oproti závodu v Essenu se mi zde celkem dařilo a s výsledkem jsem spokojený. Čtvrté místo v celkovém pořadí a první místo mezi hendikepovanými nepovažuji za špatný výsledek, vzhledem k tomu že přede mnou skončil Libor Ulrich (GER)- účastník 2 olympiád a násobný mistr světa, poradce německého paralympijského týmu atd. Na druhém místě se umístil Steve Bulmore (GBR) a na prvním místě skončil tentokrát Eberhard Bieberitz (GER).
Sárský svaz jachtingu a Sárská média považují tento závod za velice důležitý, a proto zahájení a první dvě rozjížďky byly zaznamenány sárskou televizí a následně v neděli záznam uveden veřejnosti, včetně studiového přímého přenosu rozhovoru s předsedou Sárského svazu jachtingu.
Záznam lze od 17:20 minuty shlédnout zde:
https://www.sr-mediathek.de/index.php?seite=7&id=31938&t=SR-Mediathek
Kéž by toto byla běžná záležitost při významných jachtařských závodech ….
Výsledky: http://www.2punkt4.de/ergebnisse/
1. Eberhard Bieberitz – GER
2. Steve Bulmore – GBR
3. Ullrich Libor – GBR
4. Alexander Sadílek – CZ
6. Viktor Sadílek – CZE

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.