Britske Národní mistrovství Volvo Gill Cup

Jeden z našich mladých nadějných jachtařů Andy Lawson jr. se ve dnech 2.-8. srpna zúčastnil Britského národního šampionátu Volvo Gill Cup ve třídě Optimist ve Weymouthu. Závodu se zúčastnilo celkem 439 mladých jachtařů z 19ti zemí, kteří byli rozděleni do sedmi skupin. Závod provázelo krásné slunečné počasí a foukal stabilní vítr o síle 12-16 uzlů po celou dobu trvání regaty. Andy bojoval ve své skupině s dalšími 71ti soupeři. Celkem se v závodě podařilo uskutečnit 15 rozjížděk. Ve většině rozjížděk se Andy pohyboval mezi dvacátým až třicátým místem ve své ,,Racing Fleet,, , ale podařilo se mu také blýsknout se úžasným 2. místem. Z celkového počtu 71 lodí Andy vybojoval krásné 22. místo. Podle Andyho slov to byl úžasný zážitek závodit na moři v náročných podmínkách a už se nemůže dočkat příštího roku, kdy se bude závodu účastnit v hlavní ,,Senior Fleet,,.
Závod navštívil i Sir Ben Ainslie, který udělal na mladé jachtaře ohromný dojem, když s nimi strávil jedno odpoledne, při kterém olympijský vítěz a vítěz amerického poháru besedoval s mladými jachtaři a na závěr rozdával podpisy všem od triček až po kormidla.

Britský národní šampionát Volvo Gill třídy Optimist, je největší britská událost v jachtařském kalendáři Optimistů, která přitahuje více než 450 mladých jachtařů. http://www.optimistsailing.org.uk/

O Andrew Lawson
Andrew David Lawson, CZE801 (narozen 28. ledna 2002) 12 let, domáci klub JMJ Staré Splavy hlavní trenér Martin Vacula, JMJ Staré Splavy a Roman Babický, Jachtklub Česká Lípa. Optimist třídu jezdí již tři roky.
Andrew se pravidelně zúčastňuje závodu po celé České republice a soutěžil i na mezinárodní úrovni v Německu. Jeho první velká mezinárodní soutěž je prozatím Britský narodní šampionát Volvo Gill Optimist ve městě Weymouth, Portland, kde se umístil na 22. místě v Regatta flotile.

O Ben Ainslie
Sir Charles Benedict Ainslie, CBE (narozen 5.2.1977), známý jako Ben
Ainslie, je anglický závodní jachtař.
Nejúspěšnější jachtař v olympijské historii. Ainslie získal medaili v pěti po sobě jdoucích olympijských hrách v letech 1996-2012, včetně zlata v posledních čtyřech OH.
Jachting začal ve věku osmi let a poprvé soutěžil v deseti letech. Jeho první mezinárodní soutěž byla ve věku dvanáct let v roce1989 na mistrovství světa v Japonsku, kde se umístil na 73. místě. http://benainslie.com/profile/

O nadaci Andrewa Simpsona
Založena v roce 2013 na počest života a odkazu Andrewa ‚Barta“ Simpsona, MBE, zlatý a stříbrný olympijský medailista a účastník Poháru Ameriky. Nadace pomáhá měnit životy mladých lidí s využitím jachtingu.

Kompletní výsledky

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.