Danovo shrnutí paralympijské kampaně

Je po Paralympiádě, je čas bilancování, čas shrnutí. Čas poděkovat všem co pomohli, všem co přispěli i všem co “pouze” drželi palce.

Jak to začalo? Po vystřízlivění z neúspěšného pokusu se kvalifikovat na Paralympiádu 2012 do Londýna, jsem se rozhodl zkusit kvalifikaci ještě jednou. Paralympijský klíč ve třídě 2.4mR je tvrdý. Je místo pouze pro 15 národů, plus pořadatelská země. Po rekapitulaci zkušeností z minulé kampaně vyplynulo několik poznatků. Není v mých možnostech finančních ani časových konkurovat profesionálním a poloprofesionálním týmům . Je třeba stanovit pravidla. Minimum je 100 dní na vodě ročně. Pokud možno na velké vodě. Upřednostnit kvalitní tréning před závody.
A tak v roce 2013 jsem navázal spolupráci s Andre Rademakerem (stříbrný medailista z MS 2011) a Petrem Čermákem jako sparing partnerem. Omezili jsme účast na závodech a začali pravidelně trénovat v Nizozemském Lelystadu na Ijslemere.

První test byl na MS v Irském Kinsale 2013, kde se zúčastnilo 45 lodí. Dojel jsem 19 a jako 14 národ. Vyhrál Nizozemec Guus Bijlad před Němcem Heiko Kroegerem a Francouzem Damienem Seguinem.
V roce 2014 bylo MS v Kanadském Halifaxu, které bylo první kvalifikací do Ria. Zde se nominovalo prvních 8 lodí (národů). Účastníků bylo 49 z 22 národů. Zde se kvalifikovalo Německo, Velká Británie, Francie, Austrálie, USA, Norsko, Kanada a Finsko. Já dojel celkově 17 a jako 12 národ. Celkově zvítězil Heiko Kroeger(Německo) před Helenou Lukas (Velká Británie) a Damiem Seguinem(Francie)

Zbývala druhá a poslední kvalifikace, posledních volných 7 míst. A tyto se rozdávali na MS 2015 v australském Melbourne. Zde bojovalo 48 lodí, bojovalo 28 národů. Já obsadil celkové 14 místo absolutně a 10 v pořadí národů. Zde se kvalifikovala Itálie, Rakousko, Česká Republika, Španělsko, Švédsko, Argentina a Malaisie. Brazílie jako pořadatel dostala divokou kartu. Překvapením byla neúspěšná kvalifikace tradičních “velmocí” typu Nový Zéland, Nizozemí, Porto Rico, Rusko, Řecko a Posko. Opět zvítězil Němec Heiko Kroeger před Britkou Helenou Lukas a Francouzem Damienem Seguinem.

A přišlo Rio. Zde asi není co dodat. Po prvním nepovedeném dni, přišel den smolný v podobě ohnutého stěžně. Pak už jsem odváděl velmi dobrý výkon s dojezdy 9, 11, 8,7 a 9 . Bohužel flotila vzešlá z tvrdé kvalifikace byla kvalitní a chyby neodpouštěla. Přes veškerou snahu mi nepodařilo smazat ztrátu prvních dvou dní a do první desítky chyběla tři místa. Výkonnost rozhodně byla ….. prostě ne vždy se vše zcela povede 🙂
A kdo vyhrál … Francouz Damien Seguin před Australamem Mattem Buggem a Britkou Helenou Lucas

Ještě něco chybí ……
Děkuji svému otci, bez jeho podpory a pomoci by rozhodně nebylo nic.
Děkuji Míše Čudové a Milanovi Hájkovi – bez jejich bezvýhradné podpory a pomoci bych asi nedokončil a rozhodně se nezvládl dojet, tak jak jsem dojel. Stejně tak i Kubovi Kozelskému za informace o Riu.
Děkuji Andrému Rademakerovi a Petru Čermákovi za tréning, podporu a pomoc v průběhu kampaně
Děkuji Evě Sommerové, která zorganizovala a zprocesovala kampaň na Startovači. Zároveň se s úctou skláním před všemi startovači.
Děkuji Marušce Gajdošové a jejímu neutuchajícímu entusiasmu při organizování sbírek, stejně jako i mým Prachatickým přispěvatelům.
Děkuji fa Vigour, mému zaměstnavateli, že mi umožnil uspořádat kampaň v jejím plném rozsahu.
Děkuji firmám Unicon a.s., Plus4U a.s., Francis Palas s.r.o.,Pronovo s.r.o, Zappas sailing teamu i jachtklubu Máchova jezera za neutuchající podporu v průběhu celé kampaně.
Děkuji fa Hiko sport s.r.o. , Yacht Sport Stary s.r.o., Compo Tech RD, spol. s r.o. za materiální podporu v průběhu celé kampaně
Děkuji firmám NN Investment Partners C.R., a.s., Bohemia Praha s.r.o.bez nichž bych nedokázal udělat poslední krok.
Děkuji obci Zeleneč i senátoru Tomáši Jirsovi, Betty Havlíkové i bezpočtu “drobných” sponzorů za nemalé přispění.
Všichni výše uvedení i všichni co prostě drželi palce, vy všichni jste tam v proudech a vlnách pod Cukrovou homolí byli se mnou!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.