Druhý nominační závod na Lago di Garda

V týdnu o Velikonocích jsme se zúčastnili asi největšího závodu na světě, kam se každý rok sjíždí neuvěřitelné množství Optimistů. Nese název Garda Meeting a letos se přihlásil rekordní počet 1212 lodí.

Závod je spíše společenským zážitkem než sportovním, byl však určen jako druhý kvalifikační závod pro letošní Mistrovství světa a Evropy. Nezbylo tedy než sbalit věci a vyrazit. Tento závod byl také velkou zkušeností, jelikož pravidla zde byla tak trochu překážkou a srážky bez ohledu na přednosti byly denním chlebem. Také startovní čára svou délkou snadno dosáhla do poloviny kurzu k první bóji, neboť je na ni potřeba odbavit 211 lodí v pěti skupinách. Velkým štěstím pro všechny závodníky však byla po všechny dny přízeň větru, a tak si závodníci užívali svižnou jízdu na všechny kurzy.

Terezka Chlumská se po vydařeném počátečním dni probojovala do finálových rozjížděk ve zlaté skupině. Celkově udržela 167. místo a tím i 4. pořadí mezi českou konkurencí. To znamená prozatím postupové místo na Mistrovství světa 2023.
Zanedlouho nás čeká poslední kvalifikace v Holandském Workumu, kde se potvrdí postup na MS ve španělském letovisku Costa Brava a nebo už teď jistý postup na ME v řeckém Thesaloniky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.