Halloween Cup 2023

Před dvěma týdny jsme vyrazili trénovat do Torbole na jezero Lago Di Garda. Tady se v tomto termínu koná tradičně velmi dobře obsazený závod Halloween Cup, kterého se letos zúčastnilo 413 juniorských Optimistů a cca 80 začínajících kadetů.

My jsme vyrazili se třemi závodnicemi Terezkou Chlumskou, Elou Berntovou a novým členem Emmou Mahr, která k nám přestoupila společně se svými dvěma mladšími bratry. Z počátku jsme měli štěstí na počasí, a mohli se celých šest dní věnovat přípravě na závod.

Na závod už to nebylo tak příjemné pro jachtaře, a muselo se bojovalo s nedostatkem větru a záplavovými dešti. Poslední den, toto jedno z nejhlubších jezer evropy, dokonce změnilo barvu na světle zelenou, tak jak jí známe z přítokových řek Alpských vápencových hor, s hromadou splaveného dřeva. I v takových podmínkách bylo potřeba odjet aspoň tři rozjížďky z celkových šesti, které se nakonec povedlo odjet. Bohužel ne každému sedli drsné podmínky, a tak do té doby skvěle rozjetý závod pro Emmu s Elčou nakonec skončil i tak na krásném 224. a 212. místě.

Na Terezce se projevila větší zkušenost a nenechala se počasím rozhodit. Poslední den zajela všechny rozjížďky nejhůře do patnáctého místo a celkově udržela 27. místo a 8.místo v dívkách.

Letos nás ještě čeká poslední závod v Chorvatské Pule, kam vyrazíme se třemi Optimisty a třemi ILCA 4.

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.