Int. German Para Championship aneb jak se stát vícemistrem Německa


Ve dnech 24.8. – 25.8 2019 se konalo na malebném Gieirswalder See Para mistrovství Německa. Jak se stává poslední dobou korektním zvykem, stačilo před slovo Para ještě vložit slovíčko Inclusion a hle, význam se převrátil … a máme otevřené mistrovství Německa beze všech handicapů …. a musím říct (napsat), že se mi pro tentokrát korektnost líbí 🙂
Také účast byla solidní, sešlo se 28 lodí, ze tří států. Z německé špičky chyběl pouze Uli Libor,jinak se sešlo 5 lodí z top 10 letošního Evropského šampionátu při neúčasti Ruské a Italské flotily.
Asi začnu tím nejjachtařštějším tématem – počasím. Lužická jezera se pro tentokrát oděla do letních třicítek, doplněných východním větrem o síle 6-12 uzlů. Při troše štěstí by se našel i 14 uzlový náraz. Zkrátka a dobře, včetně tréninku 3 dny luxusního jachtingu v šortkách a tričku 🙂
V pátek 23.8. se sešla prakticky polovina flotily na tréninku. Zde jsem začal tušit formu a také se tak trochu bát, neb když jde všechno jako z partesu, tak se určitě něco pokazí. Tréninku se zúčastnil i Honza Melika z Cere.
Sobota: první rozjížďku s odstupem vyhrálo duo Heiko Kroger a Daniel Bína, následováni Jurgenem Freiheitem. Saša dojel za 13 a Honza Melika 22.
V druhé opakovaně vyhrál s náskokem Heiko následován Berndem Zirkelbachem a Stefanem Klotzingem. Já dojel za 5, Saša 8 a Honza na částečně nefunkční lodi 25.
V rozjížďce třetí jsem dlouho vedl, ale po zaváhání se na mne dotáhl Heiko. Následoval souboj typu match race, ve kterém se před nás dostal Christian Bodler a Jurgen. Na poslední chvíli si Heiko vzal zpět druhé místo a já to bohužel nestihl. Saša 11, Honza 24.
Čtvrtý kus se z mého pohledu stal jednou velkou bitvou s Heikem. Takže vyhrál Jurgen před Berndem a Poldi Katherem. Já 5, Heiko 8, Saša 9, Honza 27.
Tudíž prvnímu dni dominoval Heiko Kroeger (1, 1, 2, 8) následován Jurgenem Freiheitem (3, 6, 3, 1) a mnou (2, 5, 4, 5)
Já s Heikem jsme souboj zapili a shodli se, že škody byly na obou stranách. Mne přitom trochu hřálo, že jsem se dostal do kategorie, kde si mne hlídají opravdové LEGENDY. Honza řešil problémovou loď.
Neděle: pátý kus se stal kořistí Bernda, já na jeho patách, třetí Heiko. Saša 7, Honza 27.
Šestou rozjížďku vyhrál Christian, já s Heikem jsme si pouze prohodili pořadí. Saša 10, Honza 28
Závěr závodu patřil Stefanovi, Heiko a já jsme zopakovali předchozí výsledek. Saša 6 a Honza vzdal.
Na závěr musím ocenit bezvadnou organizaci a úžasný jachting. Určitě plánujeme návrat.

Celkové pořadí:
1.
Heiko Kroger (GER)
2.
Daniel Bína (CZE)
3.
Jurgen Freiheit (GER)
9.
Alex Sadílek (CZE)
28.
Jan Melika (CZE)

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.