Jachtařská Liga


Možná jste někteří zaznamenali, že se JMJ účastní série závodů Jachtařské Ligy. Tým JMJ v letošním ročníku jezdí ve složení Michal Kotek, Jan Dvořák, Jiří Lassig a Josef Mareček. Jachtařská liga se jezdí v netradičním formátu, kdy se 15 týmu střídá na sedmi lodích Melges24 a jezdí se krátké, divácký atraktivní rozjížďky.
První závod série se jel ve dnech 14.5.-15.5. na Brněnské přehradě. V tomto závodě jsme obsadili celkově 10. místo a těšili jsme se, že v následujícím závodě na domácí vodě zajedeme lepší výsledek.
Jak už bylo naznačeno, druhý díl Jachtařské ligy pořádal JMJ ve dnech 11.6.-12.6. Závod se nesl ve znamení slabšího větru. V sobotu se celý den čekalo na vhodné podmínky ke startu a první rozjížďka se odstartovala až po páté hodině. V neděli též foukal pouze slabý proměnlivý vítr, závodění bylo chvílemi na hranici regulérnosti, ale nakonec se během dvou dnů podařilo odjet 13 rozjížděk, což lze za daných podmínek považovat za úspěch.
V závodě zvítězil tým Lodních Sportů Brno, na druhém místě skončil tým Truc Jachtklub Plzeň a na třetím místě skončil tým Jachtklubu Brno. Náš tým skončil na 6. místě.
Poslední závod série se jede v srpnu na Lipně a my doufáme, že dojde k dalšímu zlepšení.
Kompletní výsledky:
Jachtařská liga I
Jachtařská Liga II
Foto

Josef Mareček

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.