Regata Forman Classic – XIII. Ročník „O pohár White Queen“


(…Lodě sviští, děti piští…)

V neděli 26. července 2022 se na Máchově jezeře ve Starých Splavech opět sešly posádky dřevěných lodí, aby změřily svůj um na regatě, která se konala bez přerušení třináctým rokem.
Stejně jako v minulých dvou letech měli účastníci štěstí, že na začátku léta došlo ke zvolnění karanténních proti covidových opatření. Na společnost však dolehly události neméně hrozivé a s tím spojená ekonomická krize. Z toho důvodu přistoupil organizační výbor opět ke skromnějšímu uspořádání regaty, která se konala pouze jeden den, nicméně večírek v penzionu Rut, v předvečer regaty, byl velkolepý.
Ředitel regaty pan Ladislav Mendík odstartoval osmičlenné pole lodí v 11,30 hodin za mírného východního větru o rychlosti 1-3 m/sec. Závod byl vypsán na dvě rozjížďky a dvě kola na obligátním trojúhelníku Jacht klub Máchova jezera, levobokem myší a Kachní ostrov, s cílem opět před jacht klubem.
Již po prvním kole první rozjížďky se ujal vedení pan Martin Háma jr. z Yachtklubu Doksy a toto vedení si udržel až do cíle. Vzhledem k slábnoucímu větru byla druhá rozjížďka zkrácena na jedno kolo a vyhrál v ní opět zmíněný Háma. Stejně jako v roce loňském, prokázala i letos jeho loď Bruno i posádka Bára Dičková skvělou připravenost a poslala výzvu ostatním posádkám na příští rok.

Výsledky závodu kajutových lodí

pořadí- klub – loď – posádka

1.- YCD – Bruno- kpt.Martin Háma jr., Bára Dičková
2.- YC Mumpitz- Drzý jezevec- kpt.Martin Vydra, Linda Jacobs,Amálie
3.- JMJ- White Queen- kpt.Vít Prchal, Kamil Kolesa
4.- JMJ- Racek- kpt.Adam Forman, Jan Forman
5.- YCD- Robin Hood- kpt.Jaroslav Kubník, Emma Horáková
6.- YC Brno- Lacerta- kpt.Jan Kočí,Jaroslav Kočí

Výsledky závodu otevřených lodí

pořadí- klub – loď – posádka

1.- JMJ- FINN- kpt.Ladislav Šnýdr
2.- JČL- O-Jola Rea- kpt.Jan Sládek
3.- JMJ- Pirát- kpt.Michal Fibiger, Antonín Moravec

Po úmorném dni s teplotou 27 °C a slabém větru se plachtiči i diváci rádi osvěžili v jezeře, jehož voda měla 22°C. Rozhodčí, paní Lída Mendíková, spočítala výsledky, byly rozdány medaile a diplomy, provolána sláva vítězům a dány sliby, že příští rok na shledanou v lepších časech.

Václav Škába text a foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.