Letos už opravdu naposledy

Pro mnohé sezóna skončila a lodě jsou uklizené k zaslouženému zimnímu spánku. My jsme ještě vyrazili na tradiční regatu “Svetý Nikola” v Chorvatské Pule.

Na závod jsme přijeli s několikadenním předstihem, abychom si vyzkoušeli podmínky místního moře a také abychom stačili všechno nachystat, neboť tentokrát jsme doplnili tři Optimisty ( Terezka Chlumská, Ela Berntová a Emma Mahr) o tři závodníky ILCA 4 ( Tomáš Chlumský, Vilém Veselý a z Doks Vojta Novák).

Tréninky a samotný závod se nesl ve slabším větru s vlnami okolo 1,5 metru, což působilo velké problémy udržet loď v rychlosti a při stoupání proti větru. Pro jezerní jezdce bylo důležitou příležitostí vyzkoušet si techniku v takto těžkých podmínkách, které jsou náročné i pro místní závodníky.

Nakonec z počtu 450 závodníků se nejlépe vedlo Terezce Chlumské na 79.místě, Ele Berntové na  165. místě a na 271. místě Emmě Mahr. 

Kluci na ILCA4 (bývalý LASER 4.7) bojovali statečně ve skupině 92 lodí a Tomík Chlumský udržel 78. místo, Vojta Novák  63. místo. Velké překvapení a posun zaznamenal Vilda Veselý, který nakonec obsadil 51. místo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.