Lighthouse Cup

O uplynulém víkendu se na Máchově Jezeře jel další závod s názvem Lighthouse Cup. Tentokrát byl pořádající oddíl YC Doksy. Při loňském prvním ročníku tohoto závodu se neodjela ani jedna rozjížďka kvůli bezvětří a tak všichni doufali, že druhý ročník bude vydařenější.

Závod byl vypsán pro lodní třídy Pirát (2), Star (4K), 420(4P), Splash(4P) a Optimist(1). Náš jachtklub měl zastoupení pouze v lodních třídách Pirát a Optimist. V sobotu to s větrem v dopoledních hodinách i přes velice dobrou větrnou předpověď vypadalo bídně, ale nakonec se příroda umoudřila a kolem jedné hodiny začalo foukat a odstartovala se první rozjížďka z celkových třech sobotních rund. Vítr byl velice nestálý všech směrů a co do síly se také často měnil. První dvě rozjížďky se odjeli za slabšího až středního větru cca 3-6 m/s. V poslední rozjížďce vítr velice zasílil až na cca 10-15 m/s. V poslední rozjížďce měly některé posádky se silným větrem problémy. No popravdě byla jich většina:). Optíci a splashe se převrhli téměř všichni, viděl jsem převržené i některé 420 a dokonce i dvě zkušené pirátnické posádky se koupaly.:) Závodní komise a záchranáři měli plné ruce práce se zachraňováním lidí a lodí a protože už bylo pozdní odpoledne, rozhodli se závod pro tento den ukončit.

V neděli, jak už to bývá letos pravidlem, ani nefouklo a tak pořadí zůstalo stejné jako v sobotu. Cca v půl druhé bylo slavnostní vyhlašení výsledků a díky štědrému sponzorovi si nejlepší posádky odnesli pěkné věcné ceny. Bohužel dosud naši kolegové z dokského jachtlubu nezaslali kompletní výsledky na svazové stránky a není v mých silách si pamatovat jak dopadli všechny lodní třídy, tak zde uvádím pouze první tři lodě v lodní třídě pirát. Jakmile se výsledky na svazových stránkách objeví, tak je sem doplním.

Lodní třída Pirát:

1. Josef Rybáček,Václav Hendrych (oba YC Doksy)

2. Petr Harcuba, Josef Mareček ( oba Staré Splavy)

3. Pavel Beneš, ???? ( oba YC D.I.M. Bezdrev)

Na závěr bych snad jen chtěl říci, že to byl příjemný pohled vidět po dlouhé době plné jezero různých lodních tříd.  Možná by stálo za zvážení pokusit se i na nějaký starosplavský závod přilákat větší počet lodních tříd.:) Co třeba vrátit prestiž jarnímu Böhmově Memoriálu?

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.