Jihočeská žába

O uplynulém víkendu se starosplavští jachtaři účastnili dalšího z letošních závodů. Tentokrát to byl tradiční závod Jihočeská žába, jehož místo konání se každý rok střídá mezi rybníky Bezdrev a Svět. Letos byla řada na Bezdrevu a tak se splavští borci vydali měřit síly s dalšími jachtaři do jachtkubu Hluboká nad Vlatavou. Závod byl vypsán pro lodní třídy Pirát (3C), Evropa (3C) a Optimist (1).

Dobrou zprávou je, že na závod nevyrazili pouze pirátníci, ale také 2 optíci. Pod dohledem trenéra Martina Vaculy zde s větrem bojovali Jířík Vacula a Zdeněk Vysloužil. Bohužel v lodní třídě Evropa jsme zastoupení neměli.

Závod byl vypsán na 7 rozjížděk. Příznivá větrná předpověď na sobotu se vyplnila a tak stanovený termín startu na 11. hodinu dopolední byl dodržen. Za příznivého větru cca 6m/s se v sobotu odjeli 4 pěkné rozjížďky. Mezi pirátníky nekompromisně diktovala tempo posádka Rybáček/Hendrych a s přehledem vyhráli všechny čtyři sobotní rozjížďky. V závěsu za nimi jezdili na druhém místě místní bratři Sivý a na třetím místě se ve všech rozjížďkách umístila mácháčská posádka Vacula/Moucha.

Mezi optimisty si skvěle vedl Jirka Vacula a vybojoval celkově druhé místo. Zdeněk vysloužil po problémech s živly nedokončil žádnou rozjížďku, ale všichni doufáma že se zlepší a bude hájit barvy našeho oddílu dál.:)

Večerní barové rozjížďky byly i přes vyhlášenou prohibici stejně kvalitní jako rozjížďky na vodě. O zábavu se staral především vyhlášený místní kytarový orchestr, který celý večer hrál až se jim z kytar kouřilo.) O zábavu nebyla nouze ani v sousedním jachtklubu D.I.M., který slavil 60. výročí svého založení.

Na neděli byla hlášena velice špatná větrná předpověď, která se bohužel také vyplnila. V neděli se neodjela žádná rozjížďka a tak pořadí zůstalo stejné jako v sobotu. Hlavní rozhodčí čekal na vítr do 12. hodiny a poté závod ukončil.

Další závod, kterého se budou účastnit naši borci se jede hned tento víkend opět na Máchově jezeře a to sice závod Lighthause Cup, jehož pořadatelem pořadatelem je YC Doksy. Závod je též společenskou událostí kde, je pro účastníky zajištěno občerstvení po celou dobu trvání závodu zdarma. To by mohlo být motivací pro co nejvyšší účast.:)

Výsledky

Pirát (11 lodí)

  1. Rybáček Josef, Hendrych Václav (oby YC doksy)
  2. Sivý Josef, Sivý Dalibor (oba  JO Slavoj Hluboká nad Vltavou)
  3. Vacula Martin, Moucha Pavel ( TJ Staré Splavy, YC Doksy)

5. Harcuba Petr, Mareček Josef (oba TJ Staré Splavy)

6. Zobač Jakub, Vyhnánková Kateřina (oba TJ Staré Splavy)

 

Optimist (4 lodě)

1. Korecký Adam ( TJ lokomotiva Plzeň)

2. Vacula Jiří (TJ Staré Splavy)

3. Hofmanová Barbora ( TJ lokomotiva Plzeň)

Vysloužil Zdeněk (TJ Staré Splavy)

 

Evropa (16 lodí)

  1. Sivý Štěpán (JO Slavoj Hluboká nad Vltavou)
  2. Staňková Nikol (YC Lipno nad Vltavou)
  3. Zárubová Michaela (Jachtklub Cheb

Kompletní výsledky:

http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=121345&sezona=2012

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.