Mácháčský zápich RS700

Nádherný slunečný a dost větrný víkend přivítal poprvé závod RS700 u nás na Mácháči. Sešlo se nás na poprvé jenom sedm, k tomu dalších pět lodí v otevřené RS Open třídě. Ukázali se nováčci, předvedli se ty zkušenější, ale jedno jsme měli všichni společný. Krááásně jsme se vycachtali.

Když jsem chystal tenhle závod, věřil jsem v dokonalé počasí. A víra se vyplatila. Už předpověď slibovala sluníčko, přes dvacet stupňů a k tomu vítr od pěti do deseti metrů. Vyšlo to úplně všechno. Část flotily možná zasáhla rýmička a strach z neznámého, ty odvážnější se sešli už v pátek večer a nad sklenkami karibských rumů s rukama zapatlanýma od žeber chytali rozumy od místních, jak že to tady vlastně na Mácháči s větry chodí. Diskutovalo se dlouze a intenzivně. To však nebyl pro nikoho žádný závažnější problém a v sobotu ráno jsme hned v poledne mohli startovat. Vítr se snažil, sice trochu přeskakoval, ale to zas u Sedmistovek není nijak zásadní. Stejně nakonec šlo o to, kdo se cvakal míň. I když se na prvním místě střídal Jakub Košvica, Michal Kotek a Skín, tak to stejně po všech koupačkách dopadlo nejlíp pro Skína. Ten si prostě zkušeně počkal, až se s Kubou někde cachtnem a vysmátě si dojel pro tři jedničky a jednu dvojku. Já se s Kubou přetahoval o druhé místo. Do toho nám vystrkoval růžky Jirka Olša a za ním zuřil souboj o pětku mezi Jirkou Lassigem a Davidem Haklem. Nováčkovskou daň si vybral Splavský Pepa Mareček. Na Sedmistovce měl předtím natrénovanou skoro celou hodinu. Podle svých slov byl víc ve vodě než v lodi. No, užil si to chlapec 😀 Jako uznání dostali všichni hrdinové dne porci závodnickýho guláše a kolem jachťáku zavoněl gril. Burgry a pořádnej flák krkovičky prostě nemohly chybět. No a ještě že zbylo pár rumů z pátku.

V neděli se podmínky na vodě skoro opakovaly, spíš ještě trochu přifouklo. Takže všichni kompletně propláchlý, dno Mácháče rozpíchaný od stěžňů a vršky plachet trošku od bláta. Všechno se smylo, modřiny se vybarvily, poslední tři rozjížďky se odjely a my mohli balit. Jakub se rozjel ke skvělým výkonům. Možná i kvůli tomu, že pro údajnou rýmičku celý večer pospával a usrkával čaj. A to ostatní jaksi nee. I tak nakonec Skín vyhrál svůj druhý letošní pohárák, Jakub urval druhé místo a já vybojoval bronz.

První Mácháčský zápich se myslím povedl, lidi kolem a na břehu jsme náramně pobavili a rozhodně jsme neudělali RSům ostudu. Těším se na příští rok, věřím, že už s podstatně větší flotilou.

Díky všem v klubu za organizaci, Páje za fotky a závodníkům za impozantní výkon              Michal

Výsledky RS700:
1. Adam Plhoň
2. Jakub Košvica
3. Michal Kotek
4. Jiří Olša
5. David Hakl
6. Jiří Lassig
7. Josef Mareček

RS700 Mácháč

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.