Memoriál Ing. Böhma

O uplynulém víkendu (3.5.-4.5.) se konal tradiční závod na počest zakladatele našeho jachtklubu Memoriál Ing. Böhma. Závod byl vypsán pro lodní třídy Pirát (koef.3) a Optimist (koef. 1). Celkem se zůčastnilo 9 Pirátů a 13 Optimistů. V obou lodních třídách měl náš oddíl zastoupení v hojném počtu.
Již v sobotu ráno, když jsem se v autě podíval na teploměr, který ukazoval 3°C a stromy podél silnic se ohýbaly pod náporem větru, bylo jasné, že to bude náročný závod. Krátce po nástupu závodníků okolo jedenácté hodiny, když už teploměr ukazoval krásných 6°C se šlo na vodu. Foukal čerstvý nárazový severovýchdní vítr 8-10 m/s. Při tomto směru větru tradičně míchal pořadím námi všemi oblíbený Myší ostrůvek:). V sobotu se podařilo v rychlém sledu odjet 3 rozjížďky pro lodní třídu Pirát a 2 pro lodní třídu Optimist. Drsné podmínky prověřily jak posádky po zimním spánku, tak lodě a došlo i na drobné defekty. Jak dopadly večerní barové rozjížďky bohužel nevím, měl jsem toho plné kecky a byl jsem rád doma v teple na gauči.:) Účastníci se mohou podělit o zážitky z barových rozjížděk v komentářích.:))
V neděli se šlo na vodu již okolo půl desáté hodiny ranní. Počasí bylo příznivější než v sobotu, svítilo slunce, ale teploty o moc vyšší nebyly. Foukal opět čerstvý nárazový vítr 8-10 m/s tentokrát severozápadního směru. Opět se podařilo odjet 3 krásné větrné rozjížďky. V sobotních i nedělních rozjížďkách nebyla nouze o dramatické těsné souboje, které se rozhodovaly až na cílové čáře. Došlo bohužel i k jedné větší kolizi u bojky, ale škoda byla naštěstí pouze na materiálu. Statečně bojovali také naši nejmenší závodníci na Optimistech, kteří se v drsných podmínkách nevzdávali a prali s větrem i se zimou až do poslední rozjížďky.:) Vítězem závodu se v lodní třídě Pirát stala posádka CZE 555 Rybáček Josef, Richter Zdeněk ( oba YC Doksy) nejlépe z našich posádek dopadli na 3. místě CZE 565 Martin Vacula s Pavlem Mouchou (JMJ, YC Doksy). V lodní třídě Optimist zvítězila CZE 800 Tereza Hudáková (Jachtklub Česká Lípa) nejlépe z našich optimistů dopadl na 3. místě CZE 801 Andy Lawson jr. Gratulace vítězům:).
Lze říci že se podařilo uspořádat krásný závod, kterému počasí přálo a všichni si užili krásný jachting:) Díky všem organizátorům a rozhodčím.

Na závěr bych chtěl oslovit a požádat pamětníky, zda si nepamatují, kolikátý ročník se letos Memoriálu Ing. Böhma jel. Jedná se už určitě o úctyhodné číslo a stálo by za to, aby ročník v příštím roce byl i v názvu tohoto závodu.
A ještě jedna poslední poznámka. Určitě si mnozí z vás pamatují, že tento závod patřil k největším závodům na jezeře s hojnou účastí nejrůznějších lodních tříd. Pokusme se tomuto závodu v příštích letech vrátit punc exkluzivity a oslovme zástupce dalších lodních tříd ať se k nám připojí a udělejme z tohoto závodu sportovně společenskou událost. Závod, který nese jméno zakladatele našeho klubu, by si to určitě zasloužil. Určitě se na jezero vejde víc lodí než 9 Pirátů a 13 Optimistů.

Kompletní výsledky

P.S. pokud máte někdo nějaká fota budu rád když mi je pošlete, případně je sem rovnou nahrajete.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.