Mezinárodní mistrovství Německa LT 2.4mR

Ve dnech 7.-10. září se konalo na lužickém jezeře Geierswalde Mezinárodní mistrovství Německa – Open (zdraví i handicapovaní jachtaři dohromady). Dostavila se flotila 39 lodí ze 4 národů.  Její hendikepovaná část čítala 17 lodí ze 2 národů.

Českou republiku reprezentovala flotila 4 lodí a to já (Daniel Bína), Vláďa Kšír, Míša Švejdová a Marek Bureš.

Předpověď na celou hlásila tropické 30tky a mírný až žádný vítr jihovýchodních směrů. 

Den prvý – vítr rozhodně předčil předpovědi i očekávání – 10 stálých uzlů východního směru. Hned na počátku první rozjížďky se Dan s mnohonásobným mistrem světa Heiko Kroegerem(GER) utrhli flotile. V cíli Dan s Heikem prohrál souboj o půl lodě. S odstupem následoval Christan Bodler(GER). Vláďa 30, Míša 35, Marek nedokončil. 

Druhou rojížďku opět vyhrál Heiko a za ním se rozhořel boj mezi německou legendou Berndem Zirkelbachem a Danem, který Dan vyhrál o půl lodě. Vláďa 26, Míša 32 a Marek 37. Třetí rozjížďku dne vyhrál Oliver Thies(GER) před Heikem a Nielsem Ulstrupem (DEN). Dan najel těsně po startu do chumlu chaluh, kterých se nedokázal zbavit po celou rozjížďku. Takže Míša 29, Dan 33, Vláďa 34, Marek 38. 

Den druhý – hodiny na  břehu, pak hodiny na vodě …. a vítr nepřišel.

Den třetí – dlouhé čekání, pak přišel vítr – jihovýchod 8 uzlů. V první rozjížďce přišla na Dana mozková smrt, kterou završil tím, že neobjel vymezovací bóji. Vyhrál Jurgen Freihiet(GER) před Oliverem a Heikem.  Vláďa 32, Míša 36, Marek 37.  

Druhou rozjížďku Marek vyrval uchycení otěže a neuvěřitelně dojel s tím, že celou dobu držel ráhno v ruce pouze přes jednu kladku. Vyhrál Heiko před Oliverem a Jurgenem. Dan se sebral a průměrný start proměnil v jistou 4. Vláďa 32, Míša 37, Marek 38.  Vítr se sice držel další 4 hodiny, ale měnil směr a komise již nedokázala postavit kurs.

Den čtvrtý – kopíroval den druhý, takže se již nic neodjelo.

Výsledky open:

1.  Heiko Kroeger(GER)

2.  Oliver Thies(GER)

3.  Jurgen Freiheit(GER)

13. Daniel Bína (CZE)

33. Vladislav Kšír(CZE)

37. Michala Švejdová(CZE)

39. Marek Bureš(CZE)

Výsledky para:

1.  Heiko Kroeger(GER)

2.  Tim Leonard Tromer(GER)

3. Daniel Bína (CZE)

11. Vladislav Kšír(CZE)

12. Michala Švejdová(CZE)

17. Marek Bureš(CZE)

Link: https://manage2sail.com/de-DE/event/IDM2023GW#!/results?classId=c06e80e9-f607-4efe-9e17-55db68ef0674 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.