130 let – Mistrovství ČR 

Poslední týden prázdnin plný jachtingu na Lipně…

Na Lipně, se kromě oslav 130 let jachtingu pořádalo každoroční Mistrovství české republiky a to i v mládežnických třídách. S naší partičkou jsme nemohli chybět a vyrazili už v neděli hned po našem soustředění. Mělo to hned dva důvody, hrozilo, že při tak extrémně velkém počtu závodníků nebude areál dostatečně velký pro ubytování, a také jsme chtěli využít nějaký den navíc pro trénink. Areál jachtklubu Černá v Pošumaví to nakonec zvládl, ale trénink nám komplikovalo nehostinné počasí Šumavských hor, prostě Lipno – déšť a zima…

Naše výprava ve složení i s kamarády z Doks byla: Tomík Chlumský, Adam Povolný , Vilda Veselý, Ondra Klíma a Vojta Novák na lodích ILCA 4

Na Optimistu Terezka Chlumská, Ela Berntova, Bartoloměj Bernt, Jakub Povolný, Samík Kotek, Šimon Popper a Nela Nováková.

Chtěli bychom všem pogratulovat, že se znovu posunuli mezi svými soupeři i když podmínky nebyli jednoduché pro velmi nestálí směr větru, jeho malou sílu a také omezenější prostor pro stavění tratě, neboť tentokrát bylo nutné postavit rekordní tři samostatné okruhy s ohledem na další přihlášené lodní třídy včetně windsurfařů.

Navzdory všemu je třeba říci, že společenská část vynahradila chybějící, protože ještě nikde nebyla možnost se potkat s tak velkým množstvím přátel a kamarádů jachtařů, kteří dnes závodí na jiných lodích.

Nakonec speciální gratulace pro Elu Berntovou za dosažený titul Vicemistr ČR a Terezce Chlumské za titul Mistr ČR v kategorii starších žákyň pro rok 2023 .

Díky Všem rodičům, kteří nám pomáhají

Kamil a Johan

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.