Mistrovství ČR Team Race O Krále Prahy


Ve dnech 8.11.-10.11. se odjel závěrečný závod této sezóny pro naši klubovou mládež. Od pátku do neděle v pražském klubu CERE probíhalo Mistrovství ČR v Team race. Je to poměrně mladá disciplína, kdy na velmi krátké trati se snaží závodníci taktizovat v rámci pravidel tak, aby součet dojezdů v cíli soupeře byl horší. Tým tvoří tři lodě a na trati se pohybuje maximálně šest lodí.
Letos se zúčastnilo 16 týmů a odjelo se za sobotu neuvěřitelných 105 rozjížděk. JMJ měl zastoupení hned ve třech týmech. Tomík a Terezka Chlumský si vzali do party nejdříve Adama Nováka a později Vojtu Nováka z Doks. Závod dokončili na nádherném 12 místě, když po úvodním nezdaru začátečníků dokázali v druhé polovině 6x za sebou zvítězit. Další tým byl z Doks Ondřej Klíma, Bart Hartig a náš Adam Povolný. Ti se zkušenostmi z minulého roku skončili na výborném 7. místě. Rád bych připomněl Barču Čížkovou v týmu z Lanškrouna a našeho Ondru Ptáčníka, který si odskočil z kosatky 420 do týmu CERE.
Musím říct, že zkušenost s pravidly získaná na tomto závodě je pro naše závodníky velký posun a na přání budeme zařazovat tento formát do našich tréninků jako příjemnější formu výuky pravidel.

Děkujeme našim partnerům MŠMT, Libereckému kraji a městu Doksy, kteří podporují naši činnost a výjezdy na tyto významné celorepublikové závody.

Teď se už těšíme na zimní přípravu a jaro
Ahoj
Johan

 

Celkové výsledky

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.