Mistrovství světa handicapovaných Melbourne

aneb kvalifikace na POH 2016 je doma.

Fantastický úspěch Daniela Bíny na Mistrovství světa lodní třídy 2.4mR. Dan na tomto závodě vybojoval místo na startu paralympijské regaty v Riu de Janeiru. Tvrdá práce v posledních několika sezonách se vyplatila. GRATULUJEME!!!!
V Australském Melbourne se ve dnech 24. listopadu – 3 prosince konalo Mistrovství světa handicapovaných, které bylo zároveň poslední kvalifikační regatou na paralympijské hry 2016 v Rio de Jainero. O posledních 7 kvalifikačních míst v lodní třídě 2.4mR se utkalo 48 lodí z 26 národů. Česká flotila byla zastoupena Danielem Bínou a Alexem Sadílkem.
[gallery]

Den první české výpravě vyšel dle představ. Dan byl na 8. pozici, Saša obsadil 26. místo. Druhý den regaty Melbourne ukázalo nečekanou tvář. Slabý nestálý vítr, se kterým si čeští jachtaři neporadili úplně nejlépe. Dan propadl na 12. a Saša na 30. místo.

Den třetí přinesl očekávaný “bušák”. A Micheal Leydon Danovi napravil krk, který ho bolel už z letadla:) A bylo několik utopených lodí, několik zlámaných stěžňů. My obstáli se ctí, Dan na 14. a Saša na 32. místě.
Den čtvrtý – větrná losovačka se vrátila. Dan se mírně posunul na 13. místo, Saša na 38.
Den pátý – opět vítr podpořený oceánskými vlnami, které znepříjemňovaly život jak svou výškou, tak i směrem, rozdílným od směru větru. Navíc v závěru dne vítr povolil, vlny nikoliv. Česká výprava držela pozice.
Do dne posledního, Dan mající náskok na čtrnáctou loď a ztrátu na loď dvanáctou, vstoupil s defenzivní strategií s cílem držet pozice. Fin Niko Salomaa z čtrnácté pozice odvážně zariskoval extrémní křídlo, a byl odměněn vítězstvím, které ho posunulo před Dana.