Modrá vlajka Máchova jezera

Ve dnech 8.-9. 9. 2012 se v našem oddíle konal další z podzimních závodů na Máchově jezeře. Závod byl vypsán pro lodní třídy Pirát, Fireball, Star a 2.4 Metre. Do závodu se nakonec přihlásilo 6 Pirátu ( výzva k provětrání stojících lodí v ježcích evidentně bohužel nepadla na úrodnou půdu), 8 Fireballů, a 7 2.4 Metre. Následující příspěvek je prací Martina Bulíře, který je k vidění i s fotkami na http://www.czech-pirat.cz/…

Ačkoli předpověď počasí (správně jachtařsky „fórkást“ –všiměte si bezvadné výslovnosti…)byla zničující a většina z nás se obávala smutného konce hned po začátku se „nahoře“ cosi zvrtlo a projednou zvítězilo přání nad sliby z ČMHÚ. S úderem poledne byla většina lodí již v na půli cesty ke startovce.

Nejen první rundu suverénně vyhrála posádka 555. Mnohdy mě napadá, že by se hlavní měřič měl domluvit s předsedou třídy a direktivně přidělit posádce Pepa a Vašek číslo 666 – pro jejich smlouvu s ďáblem, což dokazují nejen výsledky na vodě, ale i schopnost cyklo výletu Splavy – Třeboň – Splavy za 3 hodiny… (účastníci závodu vědí, ostatní tuto historku jistě na Pepíkovi vloudí) Smolařem závodu pro změnu stal Indoch – nu což minulý týden jsem to byl já…

Celkem se se podařili 4 rozjížďky během prvního závodního dne za docela příjemného větru od 2 do 6 m/s.  Jak jsem již předeslal na počátku článku, bojovnost neznala omezení a pořadí na bojkách se stále měnilo. Dá se říct, že jsme všichni dojížděli do cíle v balíkách a zápasilo se o každý půlmetr.

Nedělní předpověď byla tristní s předpokladem otočky větru o 180° – tedy po dohodě se zástupci všech zúčastněných tříd se ráno konalo ve znamení balení lodí a v 11h byl závěrečný nástup.

Můj subjektivní pocit je, že když je méně lodí v závodě tím je větší soutěživost…  Možná však  je to dáno tím že vítr není rozbouraný a i slabší lodě mají šanci a prostor k tomu, aby se trošku rozjeli. S Fireballama ani 2,4 nebyla zaznamenána žádná kolize, tedy místní koroner měl klidný víkend.

Celkové pořadí:

Pirát (6 lodí)

1.       Rybáček, Hendrych
2.       Vacula (Staré Splavy), Moucha
3.       Bulíř, Smutná ( oba Staré Splavy)
4.       Harcuba, Mareček ( oba Staré Splavy)
5.       Moudrý, Adam ( oba Staré Splavy)
6.       Němec, Koubek

Fireball (8 lodí)

 1. Kořan Petr, Kvasník Milan
 2. Parůžek Jiří, Gemperle Jiří
 3. Procházka Libor, Cikrt Tomáš
 4. Janderová Klára, Bidlová Jitka
 5. Jedlička Jan, Spurný Kryštof
 6. Skála David, Skála Petr
 7. Matoušková Eva, Jindřichová Markéta
 8. Veit Martin, Krejza Filip

2.4 Metre (7 lodí)

 1. Sadílek Alex
 2. Čermák Petr
 3. Sadílek Viktor
 4. Mendíková Tereza (Staré Splavy)
 5. Bína Ladislav
 6. Mendík Ladislav (Staré Splavy)
 7. Bína Vladimír

Kompletní výsledky najdete také zde:

http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=121725&sezona=2012

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.