Modrá vlajka Máchova jezera

Ve dnech 8.-9. 9. 2012 se v našem oddíle konal další z podzimních závodů na Máchově jezeře. Závod byl vypsán pro lodní třídy Pirát, Fireball, Star a 2.4 Metre. Do závodu se nakonec přihlásilo 6 Pirátu ( výzva k provětrání stojících lodí v ježcích evidentně bohužel nepadla na úrodnou půdu), 8 Fireballů, a 7 2.4 Metre. Následující příspěvek je prací Martina Bulíře, který je k vidění i s fotkami na http://www.czech-pirat.cz/…

Ačkoli předpověď počasí (správně jachtařsky „fórkást“ –všiměte si bezvadné výslovnosti…)byla zničující a většina z nás se obávala smutného konce hned po začátku se „nahoře“ cosi zvrtlo a projednou zvítězilo přání nad sliby z ČMHÚ. S úderem poledne byla většina lodí již v na půli cesty ke startovce.

Nejen první rundu suverénně vyhrála posádka 555. Mnohdy mě napadá, že by se hlavní měřič měl domluvit s předsedou třídy a direktivně přidělit posádce Pepa a Vašek číslo 666 – pro jejich smlouvu s ďáblem, což dokazují nejen výsledky na vodě, ale i schopnost cyklo výletu Splavy – Třeboň – Splavy za 3 hodiny… (účastníci závodu vědí, ostatní tuto historku jistě na Pepíkovi vloudí) Smolařem závodu pro změnu stal Indoch – nu což minulý týden jsem to byl já…

Celkem se se podařili 4 rozjížďky během prvního závodního dne za docela příjemného větru od 2 do 6 m/s.  Jak jsem již předeslal na počátku článku, bojovnost neznala omezení a pořadí na bojkách se stále měnilo. Dá se říct, že jsme všichni dojížděli do cíle v balíkách a zápasilo se o každý půlmetr.

Nedělní předpověď byla tristní s předpokladem otočky větru o 180° – tedy po dohodě se zástupci všech zúčastněných tříd se ráno konalo ve znamení balení lodí a v 11h byl závěrečný nástup.

Můj subjektivní pocit je, že když je méně lodí v závodě tím je větší soutěživost…  Možná však  je to dáno tím že vítr není rozbouraný a i slabší lodě mají šanci a prostor k tomu, aby se trošku rozjeli. S Fireballama ani 2,4 nebyla zaznamenána žádná kolize, tedy místní koroner měl klidný víkend.

Celkové pořadí:

Pirát (6 lodí)

1.       Rybáček, Hendrych
2.       Vacula (Staré Splavy), Moucha
3.       Bulíř, Smutná ( oba Staré Splavy)
4.       Harcuba, Mareček ( oba Staré Splavy)
5.       Moudrý, Adam ( oba Staré Splavy)