Revitalizace pobřeží ve Starých Splavech

Město Doksy dostalo od investora provozujícího Bydlení nad Jezerem návrh na revitalizaci pobřeží ve Starých Splavech na které by městu poskytl 20mil Kč ovšem pouze pokud bude provedena dle jeho představ (viz výkres ZDE). Velkorysou nabídku město 13.9 projednalo v zastupitelstvu a principielně s ní souhlasí s tím, že veřejné projednání s investorem by mělo proběhnout někdy do 31.10 (viz zápis ze zastupitelstva ZDE).

Plán prozatím vychází z katastrální mapy která má řadu podstatných neshod s realitou a tedy možná dozná znatelných zlepšení, i v tuto chvíli mu nelze upřít ani klady (např. lepší dětské a sportovní vyžití prolézačkami a volejbal kurty, vzhled lokality atd.) ani zápory (např. návrh dlažby v místech kořenů borovic, kopcovitého terénu a pohybu těžké techniky hasičů, zrušení posezení u stánků s občerstvením pro méně movité vrstvy, potenciální změny/zrušení Otova kiosku a půjčovny které jsou podstatným zdrojem příjmu pro JO atd.).

Vše je prozatím v počátečním stádiu jednání nicméně určitě by nemělo uniknout naší pozornosti abychom nic nezaspali a pak byli s výsledkem spokojeni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pro členy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.