Para Mistrovství Světa 2.4mR

Ve dnech 8.-20. srpna se v nizozemském Haagu konal Allianz Sailing World Championship,  jehož součástí byl i Para World Sailing Championship . Tento se konal na Braassermerneer. Původní pravidlo 1 národ / 1 loď zjevně omezilo počet startujících,  takže i po jeho odvolání nakonec v lodní třídě 2.4mR startovala flotila ze 3 kontinentů, 9 národů, 12 lodí. Takže flotila sice malá počtem, leč velká kvalitou. Česká republika zde měla 2 zástupce a to mne (Daniel Bína a Sašu Sadílka)

V první závodní den(pátek 11.8) jsme vyrazili do 9 uzlového větru, západního směru, který se postupně stočil na severozápad a zesílil na 12 uzlů. V první rozjížďce jsem dlouho držel 2 místo, ale pak jsem se dostal mezi oba Italy, a na cílové čáře prohrál o 3 vteřiny souboj s Antoniem Squizzato – takže já za 4, Saša za 8.

Druhou rozjížďku jsem solidní start proměnil ve 3 místo, které jsem nejprve udržel v souboji s Antoniem a později nezlepšil útokem na Davida Di Maria, který protnul cílovou čáru 7 vteřin přede mnou.  Já za 3, Saša 7. Obě rozjížďky vyhrál s přehledem mnohonásobný světový šampion Heiko Kroger.

V sobotu 12.8. nás očekával 12 uzlový vítr víceméně západního směru. Já opět prohrál souboj o 3 místo na cílové čáře (tentokrát s Davidem) o 3 vteřiny. Heiko stále dominoval, druhý Antonio. Saša 8.

Solidní start do čtvrté rozjížďky jsem přetavil do 3 místa, bohužel jsem nevychytal změnu a v druhé stoupačce spadl na 4 místo za Davida. Heiko stále 1, Antonio 2. Saša 10.

Neděle 13.8. zápaďák 10 – 15 uzlů a můj osobní kotel smůly. Před startem první rozjížďky mi vyjelo ráhno ze stěžně (pomohl rakouský kouč) nicméně na start jsem dojel na poslední chvíli, .. , nakonec rozhodnutí napálit extrém, který nevyšel. Vyhrál opět Heiko následován Davidem, třetí Yuen Wai Foo (HKG) Saša 10, já 12.

V rozjížďce jsem měl incident s rakouskou lodí a prohrál následný protest. Vyhrál Heiko před Davidem a Antoniem, Saša 9.

Pondělí, sluníčko, čerstvý jižní vítr 10-14 uzlů. Jeli jsme 3 rozjížďky, kde David dokázal 2x porazit Heika, čímž vyhrál den. Já bral třetí místo dne, s dojezdy 3,6,4 a stáhl Nika Salomaa (FIN) na rozdíl 4 bodů, čímž se otevřela malinká šance na celkovou “bramboru”.  Saša 5, 11, 11

Středa, den poslední. Vítr mírný(do 10 uzlů), jižních směrů (a to mnoha). Postupně jsem svedl souboj s oběma italskými závodníky. Vyhrál Antonio následován Davidem a mnou. Niko dojel těsně za mnou, čímž udržel celkové 4 místo. Saša 9. Rozjížďku lze vidět na youtube https://youtu.be/F7NMNigId_o?t=570

Celkově zvítězil ve velkém stylu Heiko Kroger (GER) před Davide Di Maria (ITA) a Antonio Squizzato (ITA)

Já celkově pátý, Saša 11.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.