Pavlovská regata

O víkendu 10. – 11.6. se konala Pavlovská regata. Byl to již třetí pohárový závod pro třídu Optimist a čtvrtý pohárový závod pro třídu ILCA 4. Předpověď počasí lákala na větrný víkend a to především v neděli. Na startu se sešlo téměř 100 Optimistů a 29 Laserů. V sobotu se startovalo v 11:30 za severovýchodního větru 3 – 6 m/s, který odpoledne ještě trochu přidal na 4 – 8 m/s. Sluníčko příjemně hřálo, na nebi se honila oblačnost. Odjely se plánované čtyři rozjížďky, přestože závodníky vyhnaly hromy, blesky. Bouřka si dala na čas a nechala dojet i čtvrtou rozjížďku.

V sobotu se dařilo Ele Berntové, která zajela 11, 24, 18, 20 a obsadila průběžné 16. místo. Před ní se v sobotu protlačil na 9 místo náš kamarád Maty Roček z YC Neratovice. Naopak o čtyři místa za Elou skončil její starší bratr Bárt Bernt 20,13,26,33. Popper Šimon z YC Doksy držel v sobotu 32. příčku. Na průběžném 39. místě se v sobotu umístil Jakub Povolný 33,19,44,47. Startovní pole uzavírala Holoubková Magda z YC Doksy na 64 místě. Zmíním i srdnatý výkon Nely Novákové z YC Doksy, který ji vynesl průběžné 30. místo v mladších žácích.

V kategorii IlCA 4 se velmi dařilo Ondrovi Klímovi z YC Doksy, který se blýsknul 1 a 4, průběžně byl čtvrtý . Adam Povolný zajel v sobotu 15,6,7,14 což mu stačilo na průběžné 10 místo. Na průběžném 20. místě skončil v sobotu Vilda Veselý 20,21,21,11 a na 24. místě Vojta Novák z YC Doksy.

V neděli nás probudil svěží vítr, který už od rána foukal pěkných 7 – 12 m/s. Foukal opět severovýchod, směr se v poryvech dost měnil, ale i tak to bylo pěkné jachtařské počasí. Tyto podmínky prověřili schopnosti a chrabrost závodníků, bylo to o stupeň náročnější než v sobotu. Opět se pohodlně podařilo odjet plánované 4 rozjížďky.

OPTIMIST mladší žáci

30) Nováková Nela YC Doksy 30,28,29,DNF,DNC,DNF,DNC,DNF

OPTIMIST starší žáci

17) Berntová Ela JMJ 11,14,18,20,32,34,8,24  (9. místo mezi děvčaty)

20) Roček Matyáš YC Neratovice 16,24,6,9,37,24,54,26

28) Bernt Bartoloměj JMJ 20,13,26,33,25,18,25,22

34) Povolný Jakub JMJ 33,19,44,47,27,29,35,24

43) Popper Šimon YC Doksy 23,42,BFD,14,45,52,52,53

61) Holoubková Magdalena YC Doksy 65,64,60,61,57,57,58,58

ILCA 4

6) Povolný Adam JMJ 15,6,7,14,5,3,2,14 (3.místo celkově kluci)

8) Klíma Ondřej YC Doksy 1,15,3,8,15,13,8,7

19) Veselý Vilém JMJ 20,21,21,11,18,18,19,11 (4. místo mladší kluci)

23) Novák Vojtěch YC Doksy 19,20,17,20,22,26,DNF,20

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.