POHÁR WHITE QUEEN 1.7.2018 9.ročník

Nedělní ráno přivítalo účastníky regaty stejným počasím které panovalo v sobotu, tedy proměnlivým a studeným severozápadním větrem. Na startu v 11,20 hodin stanulo 7 lodí kajutových a 6 lodí otevřených. Trať vedla již tradičně od startu mezi JMJ a břízou, levobokem kolem Myšího a Kachního ostrova, na dvě rozjížďky po dvou kolech.
Po první rozjížďce byl v kategorii otevřené nejrychlejší David Jenšík na lodi Finn 111 a v kategorii kajutové Pavel Forman s posádkou na lodi Racek.
Druhá rozjížďka byla odstartována ve 12,55 hodin a nejrychlejší v kategorii otevřené byl Josef Mareček na Pirátu, těsně před Láďou Šnýdrem, který po včerejším převrácení srdnatě bojoval se soupeři i větrem, opět s věrným psem Charliem na palubě. Hlavní kategorii kajutových lodí s převahou vyhrála loď Racek s kapitánem Pavlem Formanem a jeho posádkou. Po loňském druhém místě se tak Racek brilantní jízdou stal držitelem putovního poháru White Queen pro letošní rok. Škoda jen, že MUDr. Martin Vydra, jeden z iniciátorů vzniku této regaty, byl pouhým plachtičem na suchu.Kvůli urputné bolesti zad, belhaje o holích, tak nemohl zasednou ke kormidlu jeho jolového křižníku „Drzý jezevec“. Nicméně díky jeho chytrým pokynům ze břehu, které signalizoval kapitánovi, vybojoval „Jezevec“ bronzovou medaili v celkovém hodnocení.
Při slavnostním nástupu závodníků před vlajkoslávou u staré klubovny byl za účasti závodníků, četného obecenstva a tisku vyhlášen ředitelem regaty, předsedou JMJ panem Ladislavem Mendíkem, závěrečný verdikt.

posádka Vladimír Otta

Vyfoukaní a unavení závodníci si na oslavu šťastného absolvování regaty připili s vítězi šampaňským a slíbili si, že příští rok, na jubilejní desáté regatě White Queen nebudou na startovní čáře chybět.

Václav Škába

Příspěvek byl publikován v rubrice Společenské události, Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.