Soustředění mládeže Mácháč 2019


V týdnu od 15. – 19.7. proběhlo již tradiční jachtařské soustředění dětí a mládeže pro lodní třídy Optimist a Laser. Týden byl věnován především začátečníkům a pokročilým jachtařům v lodní třídě Optimist, kde se nám letos sešlo přes 40 účastníků a 7 laseristů, kterým se věnoval Michael Maier.

Začátečníky učili držet kormidlo a směr Roman Babický, Luděk Čeřovský a Jan Sládek. Pokročilé Optimisty si rozdělili Tomáš Ráža, Johan Hirnšal a Václav Cintl, který byl už tradičně hlavním pořadatelem za nemalé podpory Krajského svazu jachtingu, Jachtklubu Česká Lípa, Jachtklubu Staré Splavy a Jachtklubu Duchcov.

Od pondělí do středy panovaly ideální povětrnostní podmínky pro trénink techniky, a tak se nebylo čemu divit, že se ve středu večer dostavila únava závodníků z dobře vykonané práce. Čtvrtek už nám nefouklo a my ho využili k odpočinku v podobě výletu na parníku směr Doksy. Nechyběla ani tradiční výprava přes jezero na zmrzlinu, koupání a noční bojová hra. Získali jsme pro jachtingu pár nováčků a ti pokročilí ukázali méně pokročilým jak to dělat.

Všem patří veliké díky a těšíme se na příští rok..

Příspěvek byl publikován v rubrice Společenské události, Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.