Sportovní skiff RS700 na Mácháči

Na Mácháči začíná vznikat flotila sportovních plachetnic. Přijďte si vyzkoušet RS700 už tento nebo příští víkend po brigádě. Stačí vzít neoprén nebo sucháč a uvidíte jak se zahřejete.

RS700 je jediná sportovní skiffová plachetnice, která má v Čechách dostatečně silnou základnu a sérii pohárových závodů. V současnosti je zde 22 lodí a dovoz dalších je plánován na zimu. Na zkoušku jsem se na půjčené lodi zúčastnil posledního letošního závodu Lipenský kotrmelec a loď i parta kolem této třídy mě tak nadchla, že jsem si jí hned přivezl k nám na Mácháč. Kdo hledá víc adrenalinový jachting než na Pirátu (sorry kluci, ale je to tak) a nechce být vázán na nikoho dalšího, když si bude chtít jít zatrénovat, nebo vyrazit na závody, je pro něj tahle loď naprosto ideální. Navíc s pomocí Honzy Myslíka jsou do Čech dováženy cenově přijatelné nové i secondhandové lodě – trupy drží a rychlost stejně závisí na umění řidiče 🙂

Zima tu ještě definitivně není, takže o tomto a dalším víkendu bych rád vyrazil na vodu a velmi rád loď poskytnu zájemcům, kteří si jí budou chtít vyzkoušet. Myslím, že by pár skiffů Mácháči slušelo a vás varuju, že je to silně návykové. O zimu se nebojte. Na Lipně mi bylo ve čtyřech stupních v neoprénu vedro až běda, trochu se maká, nesedí. Těším se na vás a jestli máte zájem, dejte mi určitě vědět. Kdyby nás bylo víc, půjčil bych na brigádu druhou loď.

Více info na www.rs700.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.