Velká cena YC Dyje

Ve dnech 12.-13.6. Se naši junioři zúčastnili Velké ceny YC Dyje na Nových Mlýnech. Závod byl vypsán pro lodní třídy Laser 4.7, Laser Radial, Optimist a 29er. Ve všech lodních třídách jsme měli své zástupce.
Závod ve dvou dnech přinesl naprosto rozdílné podmínky. Zatímco v sobotu panovalo bezvětří a udál se pouze jeden pokus o rozjížďku, která byla následně pro nedostatek větru zrušena, tak neděle byla ve znamení velmi silného větru 10-13m/s.
Nejlépe z našich se v náročných podmínkách dařilo Jirkovi Vaculovi, který skončil po třech rozjížďkách na skvělém druhém místě v lodní třídě Laser Radial. Dobře v této lodní skončil i druhý náš zástupce Zdeněk Vysloužil, který obsadil 4. místo.
V lodní třídě Laser 4.7 Nejlépe z našich dojel Adam Povolný, který obsadil pěkné 8 místo. Náš druhý zástupce v této lodní třídě Tomáš Chlumský, který na Laseru 4.7 sbírá první zkušenosti, do extrémních podmínek raději nevystartoval.
Startovní pole optimistů bylo rozděleno mezi starší a mladší žactvo. Mezi staršími žáky hájily barvy JMJ Jakub Povolný a Bartoloměj Bernt. V drsných podmínkách se oboum podařilo dokončit pouze jednu rozjížďku ze čtyř a skončili celkově na 33. resp. 35. místě.
Mezi mladšími žáky se krásným třetím místem v první rozjížďce blýskla Terezka Chlumská, ale bohužel v těžkých podmínkách se jí další rozjížďky nepodařilo dokončit. I tak to celkově stačilo na slušné 13. místo. Druhou zástupkyní mezi mladšími žáky byla Ela Bernatová, která do těžkých podmínek nevystartovala.
Ve třídě 29er jsme měli zástupce v podobě Tobiáše Dvořáka, který závodí Matějem Iljuchinem z ČYKu. Bohužel se jim nepodařilo v těžkých podmínkách dokončit žádnou ze tří rozjížděk.

Ti co v těžkém závodě dokončili všechny rozjížďky si dle slov trenéra Martina Vacula zaslouží velkou pochvalu.
Pro ty ostatní to byla veliká škola, která ukázala, že je potřeba neustále pracovat na fyzické kondici a když to jde, tak trénovat i v těch nejtvrdších podmínkách tak, aby v příštím závodě v podobných podmínkách byli v cíli všichni a ještě si ten drsný jachting patřičně užívali:-)

Kompletní výsledky

Všem díky za účast, a těm úspěšným gratulace k výsledku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.