Windy point skiff regata RS700

RS700 windy pointNa Lipně jsme tento víkend odstartovali léto dalším pohárovým závodem skifů RS700. Kamil zrovna dorodil a tak jsme se na závody vydali za Jachtklub Máchova jezera jenom s Jirkou Lassigem. Víc jak roční snaha o rozšíření naší třídy konečně začíná nést svoje ovoce a tak se nás sešlo 17 lodí. 

Na páteční trénink byl hlášený silný vítr přes 20 uzlů. Postrojili jsme si ráno lodě, posadili se s pizzou k obědu do křesel na naší základně na břehu Lipna a sledovali první rozjížďku Mistrovství Evropy Devoti One přímo před terasou. Pánové lítali taky pěkně, semtam se někdo vykoupal, vítr zesílil na 30 uzlů a my dostali krapet strach. Na kuráž jsme připili Bushmillsem a šlo se na vodu. Vítr dostal rozum a klesnul zase zpátky pod příjemných 20 uzliků. Užili jsme si nádherné tři hodiny plné skluzů, letů, koupaček a kvalitního tréninku. Navečer přijeli ostatní a tak se v baru na Windy pointu dostalo regatě důstojného zahájení.

Sobotní a nedělní předpověď už nevypadala moc slavně. Vítr měl spadnout na 6 až 8 uzlů a to se bohužel potvrdilo. První ranní rozjížďka ještě byla ve svěžím tempu a já se tak dokázal opět převrátit. Na čele jsme bojovali s triem Křížek, Hájek, Skín (Adam Plhoň). Na zaďáku do cíle nás pak ale všechny smáznul Honza Myslík. Pak jsme zvládli ještě jednu rozjížďku a po ní už vítr nespolupracoval. Stočili jsme to na břeh a vyslali posla pro dobroty na večerní raut. Zapomněl jsem zmínit, že ambasadorem této regaty byl Jirka Kuthan. A ten si pro nás připravil skvostné zázemí i kvalitní gastronomii. Při večerním rautu nás ušetřil nadívaných křepelčích jazýčků, kaviárových krémů a podobných nesmyslů a poslal do nás parádně udělaná vepřová kolena, žebírka, rostbeefy a další dobroty. Kuchař mu přibalil ještě nějaké to lupení, rajčata a tak, no ale i to jsme nakonec po chlapácku (skoro) zblajzli. Večerní program samozřejmě vyvrcholil opět na baru ve Windy pointu. Přeci jenom dali záštitu naší akci, tak jsme je nešetřili. A když se našel i další důvod v podobě svátku dvou našich Milanů, večírek neměl chybu. Teda jedna drobná kaňka se našla. Hlavní rozhodčí zůstal střízlivý moc dlouho a před tím, než i on ztratil někde ve tmě pláže bundu, stihnul vydat Barovou vyhlášku číslo 1: Start v neděli v 09:00. Většina nás ráno nakonec vstala, pršelo víc než foukalo, tak jsme se uvelebili na základně a probírali třídové věci. Příští rok pořádáme Mistrovství Evropy, další krok v rozvoji naší třídy, to se musí prodebatovat. Spokojeným lebeděním v křeslech a gaučích jsme probrali trochu větru. Ne moc, ale na rozjížďku to stačilo. A kdyby jednu. Na vodě jsme nakonec kroužili zodpovědně skoro do tří hodin a ujeli zajímavé tři rozjížďky. Vítr nebyl nijak moc silný, tak rozhodla spíš chytrost než svaly. Což asi odpovídá, protože vyhrál Krejzon 🙂  Milan Hájek bral druhé místo a Skín třetí. Honza Myslík nakonec skončil čtvrtý a na mě zbylo páté místo. Nojono, zase jsem nevyhrál. Jirka Lassig hrdinně bojoval v pelotonu a nakonec získal 13. místo. Příjemný závod. Na vodě, na břehu i na baru. Představili se nováčci, přibyly nové lodě do flotily. Doufám, že příjemná tradice právě započala.

Díky všem      Michal

Výsledky na https://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=161318&detail=31165&clen=1702-061&sezona=2016&lod_t=40&nazev_lt=RS700

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.