Zpráva Daniela Bíny z několika posledních závodů


V této zprávě se budu věnovat dvěma podnikům, které v sobě spojují více titulů.

Prvním z nich je Kieler Woche, které bylo současně podnikem Evropského Champions Cupu, a zároveň Mezinárodním otevřeným mistrovstvím Německa.
V termínu 22.-26. června se v německém Kielu shromáždilo 33 lodí z 8 národů, z čehož 7 lodí bylo hendikepovaných. Českou flotilu jsem reprezentoval já a Petr Čermák.

Podmínky v prvních třech dnech byly prakticky identické. Začínali jsme na slabém větru nestálého směru i síly. Ten se pravidelně v závěru první rozjížďky ustálil víceméně na jihozápadním směru a postupně zesiloval k hranici 14 uzlů. Jelikož to byl poslední závod na “ostré” lodi před Riem, zkoušel jsem různý trim i různou taktiku, což se odrazilo na nevyrovnaných dojezdech v jednotlivých rozjížďkách i několika předčasných startech. Poslední den jsem vynechal, jelikož jsem musel naložit loď do kontejneru do Ria. Takže nakonec jsem s dojezdy 25, 6, 4, 25, 9, 4, 7, UDF(předčasný start bez možnosti nápravy), 15, 8, 11, DNC(nestartoval), DNC obsadil celkové 17 místo. Petr s dojezdy 7, 20, 23, 14, 10, 14, 21, 20, 17, 16, 9, 18, 13 obsadil místo 16. Celkově závodu dominoval německý dlouholetý hegemon Heiko Kroeger, následován Švédem Hansem Asklundem a další německou legendou Uli Liborem.

Ve dnech 15.-17. července se pod hlavičkou YC CERE konalo otevřené mistrovství České Republiky v Match Race, které se konalo na lodích 2.4mR.
Zde se zúčastnilo 12 závodníku, z čehož bylo 7 hendikepovaných. Závod svým úsměvem prozářila Australanka Tanya Mottl.
Pátek a sobota umožnila odjet základní část ve větru dosahujícím v nárazech 10 uzlů. Já ve své premiéře v tomto formátu závodu vyhrál 10 rozjížděk a podlehl pozdějšímu vítězi Marku Filingerovi a Frantovi Bauerovi.
Bohužel v neděli si dal vítr pohov a ze závěrečného play-off nebylo nic.
Celkově zvítězil s 10 vítězstvími Marek Filinger, já byl druhý, třetí byl s 9 vítězstvími Adam Plhoň. Markovi gratuluji 🙂

….. a co dál? Trocha tréningu a pak přeci RIO 🙂

Foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.